Depremzede kadın, torunlarının numarasını Kılıçdaroğlu’na verdi: 'Onlara sahip çık; onlar senin torunların'

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geceyi deprem bölgesi Nurhak’ta, depremzedelerle birlikte, çadırda geçirdi.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: ANKA

Günün ilk saatlerinde, sorunlarını dinlediği kalp hastası depremzede; İstanbul’a giden torunlarının telefon numaralarının yazılı olduğu kâğıdı Kılıçdaroğlu’na verdi ve “Ev, tam hasarlı. İçi hep gitmiş. Çocukların evi. Ellemedik. Mallar da gitti ev de gitti her şey gitti, kül oldu… Diyeceğim işte torunlarım… Onlar senindir. Onlara sahip çık. Ben öyle kaldım, onlar öyle kaldı” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremzedelerin sorularını dinlemek için gittiği Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde, geceyi yurttaşlarla birlikte çadırda geçirdi.

“BİR HAFTA, BİR ÇORAPLA GEZİYORDUM. ÇOK ÇEKTİK”

Kılıçdaroğlu sabahın ilk saatlerinde ateş başında, kalp hastası bir depremzedenin sorunlarını dinledi. Depremzede kadın, Kılıçdaroğlu’na şunları söyledi:

“Bir hafta, bir çorapla geziyordum… Çok çektik. Hastayım… Antibiyotik ilaç içiyorum. Kalp rahatsızlığım var. Yıkımcılar da gelmiş, hiç haber vermeden her şeyi yıkmış gitmiş. Şimdi sokakta kaldık. Elde avuçta bir şey yok. Torunlar da orada. Zaten, elde avuçta bir şey yok. Hiçbir şeyleri yok. Enkaz altında çantam çıkmıştı.”

“TORUNLARIM, ONLAR SENİNDİR. ONLARA SAHİP ÇIK”

Depremzede kadın, torunlarının telefonunun numarasının yazılı olduğu kâğıdı Kılıçdaroğlu’na verdi. “Onlara sahip çık; onlar senin torunların. İstanbul’dalar” dedi. Kılıçdaroğlu, Ayşe teyzenin torunlarının telefon numarasının yazılı olduğu kâğıdı ceketinin cebine koydu.