Denizden çıkan canavarı görenler dehşete düştü

30 yaşındaki kadın, oltasına önce yosun takıldığını düşündü ancak yakaladığı şey hareket etmeye başlayınca dehşete düştü. Yaratığı videoya da çeken kadın, o anları sosyal medyadan paylaştı.

Amerika Teksas'ta balık avlayan 30 yaşındaki Alyssa Ramirez, oltasına takılan balığı karaya çıkardığında dehşete düştü. Önce bir yosun takıldığını düşünen Ramirez, canlı hareket etmeye başlayınca dehşete düştü.

Oltasının ısırıldığını hissetmediğini ve bir zorlamayla karşılaşmadığını söyleyen Ramirez, "İlk bakışta yosun takıldığını düşündüm. Sonra olmadığını fark ettim, savaşa hazır büyük bir solucan gibiydi. Üzerinde dikenli kırmızı uçlar vardı ve bir solucan gibi hareket ediyordu" dedi.

Ne olduğunu öğrenmek için fotoğraf ve videolarını çektikten sonra Teksas Parklar ve Vahşi Yaşam Departmanı'na bilgileri gönderdiğini ifade eden Ramirez, uzmanların sakallı bir ateşböceği ihtimali üzerinde durduğunu kaydetti. İnsan cildine nufüz edebilen kıllardan geçen güçlü nörotoksinler barındıran kıllı ateşböcekleri bir insanı oldukça sersemletebilecek seviyede tehlikeli.