Ceza'dan yeni single: Beatcoin

Türk Rap müziğinin en başarılı ve öncü isimlerinden Ceza'nın, ED Müzik etiketiyle çıkan yeni single’ı 'Beatcoin' tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

Yayınlandığı andan itibaren müzikseverlerden tam not alan Beatcoin; Youtube’da trend videolar listesinde ve iTunes’da en çok indirilen parçalar listelerinde ilk sırada, Spotify Türkçe Rap listesinin kapağında ve açılış şarkısı olan Beatcoin, Twitter’da da trend topic listesinde.

Beatcoin, rapteki modern flow ve ryhmlara sahip. Sözü Ceza’ya bestesi RokaBeat’e ait olan Beatcoin’in video klibi de parçayla aynı anda sanatçının YouTube kanalında yayınlandı.

Konserlerine ara vermeden yurt içi ve yurt dışında dinleyicileriyle buluşmaya devam sanatçı, sevilen parçalarıyla halen müzik listelerinde ilk 10'daki yerini de koruyor.

Bir döngü içinde birbirilerini arayan insanların hikayesini anlatan klipte renkler, sembolik anlatım ögesi olarak kullanıldı ve her bir gruba özel kostüm tasarımı yapıldı. Klibin tüm kostüm tasarımı ve Ceza’nın özel kostümü Gizem Öztulca tarafından tasarlandı.

100’e yakın figüran ve eski Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu üyeleri olan 8 profesyonel oyuncu rol aldı. Projenin karakter yaratımını ve oyunculuk koçluğunu İpek Ural ve Doğa Nalbantoğlu üstlendi. Çekimleri Kemerburgaz ormanlarında gerçekleşen klibin, sık ağaçlardan oluşan ormanını aydınlatmak ve atmosfer oluşturmak için farklı yöntemler kullanıldı.

Rap müziğin gerçek ruhunu yansıtan bir parça olan Beatcoin’in video klibinin
yönetmenliğini Ali Demirel, yapımcılığını Hazer Baycan ve Tuncer Şentürk, görüntü yönetmenliğini Akın Çetin ve sanat yönetmenliğini Kaan Güreşçi, yapımını ise Kala Film üstlendi.

Etiketler Ceza Beatcoin single