Can kurtarmaya çalışan ambulansa yol vermedi. Beşiktaş'ta hasta yetiştirmeye çalışan ambulans ters yöne girdi cip sürücüsü yol vermedi: Her ihlali yapamazsınız

İstanbul Beşiktaş'ta pes dedirten bir olay yaşandı. Hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans ters yöne girdi. Karşı yönden gelen cip sürücüsü ise "Ambulans olduğunuz için her ihlali yapamazsınız" diyerek hasta yetiştirmeye çalışan ambulansa yol vermedi. Görüntüler sosyal medyada da tepki topladı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: DHA

İstanbul Beşiktaş'ta çok ilginç bir olay yaşandı. Hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans ters yöne girdi. Karşı yönden gelen cip sürücüsü ise "Ambulans olduğunuz için her ihlali yapamazsınız" diyerek hasta yetiştirmeye çalışan ambulansa yol vermedi. Görüntüler sosyal medyada da tepki topladı.

Beşiktaş'ta cip sürücüsü, ters yönden geldiği gerekçesiyle durumu acil olduğu iddia edilen hasta taşıyan ambulansa yol vermeye yanaşmadı. Ambulansın şoförü ile cip sürücüsü arasında yaşanan "ters yön" tartışması araç kamerasına yansıdı. Ambulans şoförü Metin Topuz, "Bir an önce hastaneye gitmemiz gerekiyordu, belki de onun ölümüne sebep olabilirdi" dedi.

Eşini, baldızını ve yengesini katletmişti. Vahşi cinayetin nedeni ortaya çıktı: Boşanma davasıGündem
Acil Tıp Teknisyeni (ATT) ve ambulans şoförü olan Metin Topuz'un iddiasına göre, 1 Eylül Çarşamba günü saat 10.30 sıralarında ihbar üzerine gidilen Etiler Mahallesi'nde solunum rahatsızlığı yaşayan 89 yaşındaki hastaya evinde ilk müdahale yapıldı. Ardından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne götürülmek üzere hasta ambulansa alındı.

Metin Topuz, durumu acil olduğu ileri sürdükleri hastayı yetiştirebilmek için ambulansla Seher Yıldızı Sokak'ta ters yönden ilerlemeye başladı. Sokakta önüne çıkan araçlardan birinin sürücüsü sağdan geçip yoluna devam ederken, cip sürücüsü ise yol vermeye yanaşmadı.

Kadın cip sürücüsü tartıştığı ambulans şoförüne, "Ambulans olduğunuz için her ihlali yapamazsınız, burası ters yön" diyerek tepki gösterdi. Yaklaşık 2 dakikalık zaman kaybına neden olan 'ters yön' tartışması araç kamerasına saniye saniye yansıdı.

"HASTANIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLABİLİRDİ"

Ambulans şoförü Metin Topuz, "Etiler'den solunum sıkıntısı yaşayan 89 yaşındaki bir hastamızı almaya gittik, evden aldık. Mahalle arasından caddeye giderken, bir kadın sürücü yoldan gelirken bize el hareketi yaptı. Hızlı gelmesi için siren çaldım çünkü acil gitmemiz gerekiyordu. Ters yöndeydim, caddeye tersten girmek çok daha kolaydı. Kadın sürücü bize yaklaşınca camı açtı, 'Siz ambulans olduğunuz için her ihlali yapamazsınız ve aracınızda hasta yok' diyerek bizi tehdit etti. Önümüze kırıp, bekledi. Ben aracımda hasta var diye oralı olmadım. Amacım hastayı hastaneye yetiştirmekti. Kaldırımda bir saksı olmasaydı oradan çıkıp gidecektim. Bu sefer de çapraz olarak beni sıkıştırınca oradan çıkamadım. Arkada solunum sıkıntısı olan bir hastamız vardı ve bir an önce hastaneye gitmemiz gerekiyordu. Belki de onun ölümüne sebep olabilirdi. Ambulans şoförleri olarak bu durumu çok yaşıyoruz. Bundan çok şikayetçiyiz. Sadece bize sağduyulu olsunlar başka bir şey istemiyoruz" diye konuştu.