Bu sözler yürek yaktı. Zonguldak'ta batan geminin son yardım çağrısı ortaya çıktı. Geminin kaptanı: Benim işim bitti

Pazar günü Zonguldak'ta meydana gelen fırtınada Kafkametler adlı kuru yük gemisi batmıştı. 12 Türk mürettebatın ikisinin cansız bedenine ulaşılmıştı. 10 denizciyi ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gemiyle ilgili bir gelişme daha yaşandı, geminin kaptanının son yardım çağrısı ortaya çıktı.

Google Haberlere Abone ol
Kaynak: İHA

Zonguldak Karadeniz Ereğli ilçesinde yaşanan fırtına sonucu batan Türk bayraklı ‘Kafkametler' isimli kuru yük gemisinin telsizden son yardım çağrıları ortaya çıktı.

Karadeniz Ereğli ilçesinde 19 Kasım'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle içerisinde 12 mürettebatı ile birlikte batan yük gemisinin telsizden yardım çağrısının yer aldığı görüntüler yine bölgede bulunan bir başka gemi personeli tarafından kayda alındı.

Kaydedilen telsiz konuşmalarından Kafkametler gemisinin kaptanı, “Benim işim bitti. Şu anda mendireğe yaslamış durumdayım. Kurtarma talep ediyorum. Askeri tarafına yasladım” dedikten sonra telsiz konuşmaları sonlanırken, konuşmaları kayda alanların ise ‘Gitti batıyor gemi' ifadesi de görüntülere yansıdı.