Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 'Hababam Sınıfı Parıltıyla'da Mahmut Hoca oldu

Spor ve sanat camiasından birçok ünlü ismin görme engelli çocuklarla aynı sahneyi paylaştığı Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği tarafından düzenlenen, 'Hababam Sınıfı Parıltıyla' adlı oyun sergilendi. Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 'Mahmut Hoca' oldu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, spor ve sanat camiasından birçok ünlü ismin görme engelli çocuklarla aynı sahneyi paylaştığı Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği tarafından düzenlenen, 'Hababam Sınıfı Parıltıyla' adlı oyunu izledi. Zorlu PSM'de sahnelenen oyunun yönetmenliğini Seren Fosforoğlu yaparken oyunda Abdullah Avcı, Ayşenil Şamlıoğlu, Doğukan Manço, Hakan Yılmaz, Prof. Dr. Bahadır Erdem, Pınar Sabancı, Şahnaz Çakıralp, Okan Karacan ve Hande Sezer Pekcan rol aldı. Nil Karaibrahimgil ile Gökhan Tepe de seslendirdikleri şarkılarla etkinliğe destek verdi. Bakan Ersoy, oyunu izlemeye oğlu Aslan Can Ersoy geldi.

Mahmut Hoca karakterine hayat veren Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, "Bu tür organizasyonlarda hep bulunmaya çalıştım. Doğru yerlere dokunması için buradayız. Yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum," dedi ve ekledi: "Eğitim ve sağlıkla ilgili her türlü organizasyonda yine bulunacağım. Sanat ve sanatçının değerini daha iyi anlıyoruz buralarda olunca."