Bandırma Füze Kulübü'nün fragmanı tüyleri diken diken etti... Hayalleri çalınsa da pes etmeyenlerin hikayesi

"Otur oturduğun yerde" diyenlere inat, hayalleri çalınsa da pes etmeyen ve ülkelerinden uzakta, dünyanın bir ucunda NASA’da hayallerine ulaşan Bandırmalı lise öğrencilerinin gerçek hikayelerinden esinlenilen Bandırma Füze Kulübü sinema filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Google Haberlere Abone ol

Senaryosu gerçek bir hikâye doğrultusunda yazılan 'Bandırma Füze Kulübü'nün ilk frangmanı yayınlandı. Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği 'Bandırma Füze Kulübü'nde başrolleri Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Erkan Kolçak Köstendil, Atay Yıldız, Aslı Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Öykü Gürman, Tolga Canbeyli, Altan Erkekli ve Alican Yücesoy paylaşıyor.

Yapımcılığını Mustafa Uslu, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın üstlendiği 'Bandırma Füze Kulübü'nde başrolleri Alina Boz, Deniz Can Aktaş, Erkan Kolçak Köstendil, Atay Yıldız, Aslı Bekiroğlu, Görkem Sevindik, Öykü Gürman, Tolga Canbeyli, Altan Erkeklive Alican Yücesoy paylaşıyor. Filmde ayrıca Nizam Namidar, Ahmet Saraçoğlu, Gökhan Yıkılkan, Bahtiyar Engin, Asaf Doğan, Başak Akan, Bartu Mutlu, Çiçek Acar, Özkan Ayalp, Ayhan Pekbilgin, Emre Yılmaz, Hande Oktan ve Kayra Orta rol alıyor.

Müziklerini Yıldıray Gürgen’in yapacağı filmin senaryosunu ise Mert Dikmen, Mustafa Uslu ve Ayberk Olgay kaleme aldı. 10 Kasım 2021’de çekimlerine Mudanya’da başlanacak filmin önümüzdeki yıl baharında vizyona girmesi planlanıyor.

Gerçek hayat hikâyelerinden esinlenerek yazılan senaryosu, usta oyuncu kadrosuyla sezonun en iddialı yapımlarından biri olacak 'Bandırma Füze Kulübü' adlı sinema filminin basın toplantısı yapıldı. Dijital Sanatlar kurucusu Yapımcı Mustafa Uslu, Yönetmen Ömer Faruk Sorak ve tüm başrol oyuncularının katıldığı toplantıda, filmin çıkış öyküsü anlatıldı, sorulara cevap verildi.

Bandırma Füze Kulübü'nün fragmanı tüyleri diken diken etti... Hayalleri çalınsa da pes etmeyenlerin hikayesi

Gerçek yaşam hikâyesinden esinlenilen senaryosuyla dikkat çekecek 'Bandırma Füze Kulübü'nün, bugüne kadar bilinmeyen ve gün yüzüne çıkmamış bir başarı öyküsünü anlatacağını vurgulayan Yapımcı Mustafa Uslu şunları söyledi; "Bandırma Füze Kulübü”, 4 yıllık bir projemizdi. Maalesef ülkemizde ve dünyada pandemi hala devam ediyor. Buna rağmen biz, biran önce düzelir umuduyla film yapmaya devam edeceğiz. Filmimizin çekimlerinin bir kısmını Mudanya’da, bir kısmını Bandırma’da, büyük bir bölümünü de burada Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleştireceğiz. Buraya Beykoz Kundura Fabrikası’na şu an sanat yönetmenimiz 1950’lerin Bandırması, mekanları, sokaklarını inşa ediyor. Filmde kullanılacak füze, roket denemeleri yapılıyor. Kostüm, sanat grubumuz gece gündüz çalışıyor. İnşallah 10 Kasım’da saat 9’u 5 geçe, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız gün çekimlerimize start vereceğiz."

Bandırma Füze Kulübü'nün fragmanı tüyleri diken diken etti... Hayalleri çalınsa da pes etmeyenlerin hikayesi - Resim : 2

'Bandırma Füze Kulübü' kahramanlarının, 1958'de yokluklar içerisinde hiçbir imkanları olmadan, yüreklerini koyarak bu yola çıktıklarını, bu gençlerin, günümüz çocuklarına, gençlerine örnek olmasını arzu ettiklerini kaydeden Mustafa Uslu şöyle devam etti; "Umuyoruz ki bugünün gençleri bu filmi seyredip feyz alırlar. Bugün teknolojisi çok gelişti, dünya global bir hale geldi. Her istediğinize artık tuşlarla ulaşabiliyorsunuz. İmkanlar çok fazla. İnşallah uluslararası başarılara imza atmış abilerini, teknoloji, ileri sanayi ürünü üreten, icat eden insanlarımızı örnek alırlar. O günkü yokluklar içinde yapılandan çok daha fazlasını gerçekleştirir daha güzel icadlara, büyük başarılara imza atarlar."