AK Partili başkan 'En çok kimi seviyorsun?' dedi, robot, 'Metin Baydilli başkanımı' diye yanıtladı

Şanlıurfa'da Karaköprü Belediyesi’nin Başkanı Metin Baydilli ile hizmete açılan bilim merkezindeki robot arasında ilginç bir diyalog yaşadı. Metin Baydilli, roboto "En çok kimi seviyorsun?" diye sordu. Başkan, robotun cevabı üzerine robottan oynamasını istedi. Robotla belediye başkanı arasındaki bu diyalog hafızalara 2012 yılındaki bir görüntüyü getirdi. Dönemin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bir vatandaşın 'Sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim" sözlerine verdiği cevap gündem olmuştu.

Google Haberlere Abone ol

Karaköprü Belediyesi tarafından yapılan Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi'nin il protokolünün katıldığı açılışı öncesinde merkezi ziyaret eden AKP'li Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile merkezdeki ‘Ada' isimli robot orasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Başkan robota 'en çok kimi seviyorsun?' diye sordu.

Robot da  "Beni buraya getiren Karaköprü Belediyesi'ni ve bu merkezi hizmete sunan Metin Baydilli başkanımı çok seviyorum" yanıtını verdi.

Başkan da bunun üzerine "O zaman benim için dans eder misin?" diye sordu.

Robat da "umarım dansımı beğenirseniz" dedi ve dans etmeye başladı.

İdris Naim Şahin: Hadi bir takla at da görelim

Robotla belediye başkanı arasındaki bu diyalog hafızalara 2012 yılındaki bir görüntüyü getirdi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Erzurum Aşkale’de, deniz bisikletiyle onarıma giden 5 TEDAŞ görevlisine mezar olan buzlu gölette inceleme yapmıştı.

Aşkale’den sonra Pasinler’e geçen İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e kaymakamlık önünde 60 yaşındaki Mustafa Boğaçayır “Sayın bakanım, senin geldiğine çok sevindim” dedi.

Şahin’in cevabı, “Yok ya. Nerden bileyim sevindiğini? Hadi bir takla at ya da oyna bir göreyim. Çal bakayım davulcu” oldu.

Boğaçayır, sevincini göstermek için davul zurna eşliğinde oynamaya başlamıştı.