Ajda Pekkan, kendisiyle özdeşleşmiş şarkıların yer aldığı albümde neden yok?

'Fikret Şeneş Şarkıları' albümünün yapımcısı Murat Yıldırım, Ajda Pekkan'ın neden albümde yer almadığından Murat Boz'un son dakikada şok eden kararına kadar birçok konuda 'Magazin Noteri'ne özel, önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak 'Kimler Geldi Kimler Geçti' ve 'Sensiz Yıllarda' gibi Fikret Şeneş şarkılarıyla özdeşleşen Ajda Pekkan'ın neden albümde yer almadığını açıklayan Murat Yıldırım, "Ajda Hanım'ın evine gittik ve albümde şarkı söyleyecek isimleri kendisine gösterdik. İsterse albümün yapımcılığını kendisinin de yapabileceğini söyledik. Ancak kendisi projede yer almak istemediğini bize net bir şekilde söyledi. Hatta ‘Memleketim’ şarkısı için Semiramis Pekkan'ı da aradık ve Ajda Pekkan ile birlikte söylemelerini teklif ettik. Semiramis Hanım da üzülerek geri aradı ve keşke Ajda ile böyle bir durum olmasaydı dedi” ifadelerini kullandı.

Böylece; hastanedeki son günlerinde Fikret Şeneş’i ziyaret etmemiş olması nedeni ile Şeneş’in ailesinin Ajda Pekkan’ın albümde yer almasına izin vermedikleri söylentileri de netliğe kavuşmuş oldu.

'MURAT BOZ ÖNCE SÖZ VERDİ, SONRA VAZGEÇTİ'

Önce albümde yer almayı kabul eden ancak Ajda Pekkan'ın yer almayacağını öğrenince vazgeçen isimler olduğunu da belirten müzik yapımcısı Yıldırım, "Murat Boz söyleyeceği Fikret Şeneş şarkısını dahi seçmişti. Ancak daha sonra vazgeçti." şeklinde konuştu.

BARIŞ MANÇO ALBÜMÜ MÜJDESİ

Aysel Gürel’den (Aysel’in) Zeki Müren’e (İşte Biziz Zeki Müren), Kayahan’dan (Kayahan’ın En İyileri), Muazzez Abacı (Sezen’imin Şarkıları) ve Fikret Şeneş’e (Fikret Şeneş Şarkıları) bugüne kadar beş önemli saygı albümüne imza atan Moko Yapım sahibi Murat Yıldırım, telefon ile bağlandığı Magazin Noteri’nde yeni albüm çalışmasını da müjdeledi. Türk Anadolu rock müziğinin dev ismi Barış Manço'ya saygı albümü üzerinde çalıştıklarını belirten Murat Yıldırım, "Moko Yapım ile Manço Prodüksiyon'un ortak bir projesi olacak. Oğulları Doğukan ve Batıkan ile de görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Bayağı yol aldık, 20 parçadan oluşan çok güzel bir albüm olacak." açıklamasında bulundu.