17 ve 18 TL'den dolar alınır mı? Dolar yeniden yükseldi, İslam Memiş'ten vatandaşa uyarı üstüne uyarı geldi. Memiş, doların ne zaman alınacağını açıkladı

Dolar yeniden 17 liranın üstüne çıktı, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten vatandaşa ve yatırımcılara uyarı üstüne uyarı geldi. 17 ve 18 liradan dolar alınır mı? "Dünya genelinde dolar değer artışı devam ettiriyor" açıklamasında bulunan Memiş, kısa vadede vatandaşın ne yapması gerektiğini anlattı ve doların ne zaman alınacağını açıkladı.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son dönem küresel piyasalarda yaşana enflasyon ve resesyon endişeleri ile tedirgin eden dolar kuruna ilişkin tv100 canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

TV100'de Kerem Kırçıval'ın konuğu olan İslam Memiş, yatırımcıları, "Dünya genelinde dolar değer artışını devam ettiriyor" diyerek uyardı.

Değerlendirmesinde euro dolar paritesi ve Avrupa Merkez Bankası'nın faiz kararına dikkat çeken İslam Memiş, "Kısa vade için 17-18 liranın doların alım seviyesi olmadığını düşünüyorum. Dolarda kısa vadede 17 liranın altına sarkma olabilir" ifadelerini kullandı.