Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma sebebi belli oldu. Eski Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın ret cevabı her şeyin başlangıcı olmuş

Yeni bir kitapta ortaya çıkan bilgilere göre, Elon Musk, eski Twitter (yeni adıyla X) CEO'su Parag Agrawal'ın özel jetini takip eden bir kullanıcının hesabını kapatmasını talep etti ancak Agrawal bu isteği reddetti. Kitapta belirtilene göre, bu red cevabıyla sinirlenen Musk, kısa bir süre sonra büyük miktarda Twitter hissesi satın almaya başladı. Sadece 3 ay içinde şirkette yaklaşık yüzde 10'luk bir hisseye ulaştı. Bunun ardından ünlü girişimci, Twitter'ı tamamen satın almayı denedi.

Google Haberlere Abone ol
Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma sebebi belli oldu. Eski Twitter CEO'su Parag Agrawal'ın ret cevabı her şeyin başlangıcı olmuş

Elon Musk, geçtiğimiz yıl uzmanlık alanının tamamen dışında gibi görünen Twitter (yeni adıyla X) platformunu tam 44 milyar dolara satın almıştı. Birçokları tarafından hayretle karşılanan bu hamlenin gerçek sebebi, geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

shiftdelete.net'teki habere göre Kurt Wagner’in Battle for the Bird adında yeni piyasaya çıkacak göre, Musk eski Twitter CEO’su Parag Agrawal’dan özel jetini takip eden bir kullanıcının hesabını kapatmasını istemiş, Agrawal ise bunu reddetmişti.

Yine kitapta yer alan bilgiye göre, aldığı red cevabıyla küplere binen Musk bu olaydan kısa süre sonra yüklü miktarda Twitter hissesi satın almaya başladı. 3 ay gibi kısa bir süre içinde ise, şirkette yaklaşık yüzde 10’luk bir hisse edinmiş oldu. Bunun ardından Twitter’ı tamamen satın almayı deneyen ünlü girişimci, Ekim ayında bu amacına ulaştı.

Bu satın alım gerçekleştikten sonra, ifade özgürlüğüne son derece önem verdiğini ve bu yüzden özel jetini takip eden kullanıcıyı banlamayacağını söyleyen Musk, yalnızca 1 ay sonra dediğinin tam tersini yaptı ve ilgili kullanıcının hesabını askıya aldı.

Tüm bu olayın ve daha fazlasının yer alacağı Wagner’ın Battle for the Bird kitabı, 20 Şubat’ta piyasaya çıkacak. Ne Musk ne de Agrawal kitapta geçen iddialarla ilgili herhangi bir yorum yapmadı.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Etiketler elon musk Twitter
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin