Büyük şok! 4 yıl 9 aya kadar hapsi istendi. Arda Güler'in hocası Carlo Ancelotti'ye vergi kaçırma suçlaması

Milli futbolcu Arda Güler'in de formasını giydiği Real Madrid'de teknik direktör Carlo Ancelotti'nin 1 milyon 62 bin vergi kaçırdığı iddiasıyla 4 yıl 9 aya kadar hapsi istendi.

Google Haberlere Abone ol
Büyük şok! 4 yıl 9 aya kadar hapsi istendi. Arda Güler'in hocası Carlo Ancelotti'ye vergi kaçırma suçlaması

 İspanya'da Madrid İl Mahkemesi Savcılığı, Real Madrid Teknik Direktörü Carlo Ancelotti hakkında, vergi kaçırma iddiasıyla 4 yıl 9 aylık hapis cezası talep etti.

Savcılık, İtalyan teknik direktörün Real Madrid'i çalıştırdığı ilk dönemde, 2014 ve 2015 yıllarında Maliye'den 1 milyon 62 bin 79 euro vergi kaçırdığı iddiasıyla suçlamada bulundu.

Ancelotti'nin vergide usulsüzlükle ilgili iki ayrı suçtan yargılanma riski olduğu ancak Maliye ile anlaşması halinde yargı yolu açılmadan sorunun çözülebileceği bildirildi.

İtalyan teknik adamın İspanya'da ikamet ettiği dönemde, imaj haklarını devrettiği kuruluşlar aracılığıyla elde ettiği gelirleri göstermediği ileri sürülüyor.

İspanya'da futbol dünyasında vergi kaçırma suçlamaları son dönemlerde oldukça sık gündeme gelirken, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Radamel Falcao, Marcelo, Fabio Coentrao, Angel Di Maria, Luka Modric ve Arda Turan gibi futbolcuların da olduğu birçok ünlü isim, Maliye ile anlaşarak hapis cezası almaktan kurtulmuştu.

İspanya'da daha önce Lionel Messi, Neymar gibi dünyaca ünlü isimler hakkında vergi kaçırma iddiasıyla soruşturma açılmıştı.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin