Şehir Hastaneleri ve otoyollar Körfez ülkelerine mi satılacak? Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Bloomberg News'e konuştu: Yatırımcılarla görüşmeler sürüyor

Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu Bloomberg News'e önemli açıklamalar yaptı. Şehir Hastaneleri ile otoyolların satışı ile ilgili flaş ifadeler kullanan Dağlıoğlu inşa edilen 22 şehir hastanesinden birinin Körfezli bir Arap yatırımcıya satışı konusunda görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Şehir Hastaneleri ve otoyollar Körfez ülkelerine mi satılacak? Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Bloomberg News'e konuştu: Yatırımcılarla görüşmeler sürüyor

Daha küçük tesisleri tek çatıda toplamak amacıyla inşa edilen Şehir Hastaneleri ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Bloomberg News'e konuşan Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, inşa edilen 22 hastaneden birinin Körfezli bir Arap yatırımcıya satışı konusunda görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Dağlıoğlu, diğer hastanelerin de bunu takip edebileceğini ifade etti.

Ekonomim.com'da yer alan habere göre otoyollardan sağlığa kadar uzanan kamu-özel sektör ortaklığı olarak adlandırılan projelerin satılması için görüşmelerin sürdüğü ortaya çıktı.

Bloomberg News'a konuşan Devlet Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, 22 şehir hastanesinden birinin Körfezli bir Arap yatırımcıya satışı konusunda görüşmelerin sürdüğünü ve diğerlerinin de bunu takip edebileceğini söyledi.

50 MİLYAR DOLARLIK SÖZ VERİLMİŞTİ

Birleşik Arap Emirlikleri'nin geçtiğimiz Temmuz ayında enerjiden savunmaya uzanan 50 milyar doları aşkın bir paket kapsamında yatırım sözü verdiği Türk sektörleri arasında sağlık da yer alıyordu. Ancak henüz önemli anlaşmalar ortaya çıkmadı.

Dağlıoğlu, 2024 yılında en az bir otomobil üreticisi de dahil olmak üzere Türkiye'ye 13 milyar ila 15 milyar dolar arasında doğrudan yabancı yatırım gelmesini beklediğini söyledi.

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin