Medya devi yüzlerce çalışanı işten çıkaracak. Üst düzey isimden açıklama

İngiltere merkezli medya şirketi Sky, 2024 yılı içerisinde yaklaşık 1000 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor. Sky sözcüsü konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Medya devi yüzlerce çalışanı işten çıkaracak. Üst düzey isimden açıklama

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, giderek daha fazla insanın şirketin hizmetlerine internet üzerinden erişmesi ve evlerine uydu anteni kurdurmak isteyenlerin sayısının azalması nedeniyle işten çıkarılacak çalışanların önemli bir kısmını mühendisler oluşturacak.

Sky'ın bu yıl işten çıkarmayı planladığı 1000 kişi, medya şirketinin iş gücünün yaklaşık yüzde 4'ünü temsil ediyor. Sky, halihazırda İngiltere'de yaklaşık 26 bin kişiyi istihdam ediyor.

Haberlerde ifadelerine yer verilen Sky sözcüsü, müşterilerin giderek artan şekilde uzman kurulumu gerektirmeyen Sky Glass ve Sky Stream'i tercih ettiğini ve bu durumun, şirketin hizmetlerini sunmak için ihtiyaç duyduğu pozisyonların sayısını değiştirmesine yol açtığını belirtti.

Sky News, 24 saat boyunca kesintisiz ve canlı haber yayını yapan haber kanalı olarak dikkat çekiyor. Dünyanın hemen hemen her ülkesinde uydu, kablo tv veya ADSL IPTV ile yayın yapıyor.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin