Tüm dünyada ellinin üzerinde dile çevrildi! Tove Jansson’un muhteşem Mumi Vadisi'nde renkli bir macera daha!

Kuzey edebiyatının büyük ismi Tove Jansson’un tüm dünyada ellinin üzerinde dile çevrilen Mumi kitapları Türkiye’deki okurlarla buluşuyor. Hayaller, umutlar, sevgi bağları ve dostluklar etrafında şekillenen seri, Mumi Vadisi’nin muhteşem atmosferinde geçen Mumi Kışı’yla devam ediyor. Mumi Kışı’nda, tüm Mumiler her yıl olduğu gibi kış uykusuna yatmışken kışın ortasında uyanan Mumiş,bir daha uyuyamadığı için tek başına kalır ve ilk kez kışı ve soğuğu deneyimler…

Google Haberlere Abone ol
Tüm dünyada ellinin üzerinde dile çevrildi! Tove Jansson’un muhteşem Mumi Vadisi'nde renkli bir macera daha!

Ayrıntı Yayınları’nın çocuk kitapları markası Dinozor Çocuk ve ilk gençlik kitapları markası Dinozor Genç, Tove Jansson’un tüm dünyada büyük ilgi gören kitaplarını okurlarla buluşturmaya devam ediyor. Jansson’un yazıp resimlediği serinin kitapları, Mumi Vadisi’nin muhteşem atmosferinde geçen macera dolu hikâyeleri ve rengârenk resimleriyle her yaş okura hitap ediyor. Mumi sevdalılarını şimdi de, Dinozor Genç’ten çıkan Mumi Kışı bekliyor.

Tüm dünyada ellinin üzerinde dile çevrildi! Tove Jansson’un muhteşem Mumi Vadisi'nde renkli bir macera daha!

Mumi Vadisi’nde kış. Her şey sessiz ve hareketsiz çünkü Mumiler kasım ve nisan ayları arasında kış uykusuna yatıyor. Ancak aniden beklenmedik bir şey olur: Ocak ayının soğuk bir gününde Mumiş uyanır ve bir daha uyuyamaz. Mumişilk başta, oldukça korkar ve yalnızlık çeker, ancak yavaş yavaş harika yaratıklarla dolu yeni ve soğuk bir kış dünyasını keşfeder.

Tüm dünyada ellinin üzerinde dile çevrildi! Tove Jansson’un muhteşem Mumi Vadisi'nde renkli bir macera daha! - Resim : 2

Başını yukarı çevirdi, kendine doğru nasıl alçaldıklarını izledi ,gittikçe daha fazla, daha yumuşak, tüyden daha hafif. “Demek böyle oluyor,” diye düşündü Mumiş. “Ben de topraktan çıkıyor sanıyordum.” Hava yumuşamıştı. Yağan kardan başka bir şey görünmüyordu etrafta. Mumiş, aynı yazları deniz kenarında, suda yürürken hissettiği coşkuya kapıldı. Bornozunu çıkardı, bir kar yığınının üstüne attı kendini. “Kış!” diye düşündü. “Sevilebilir bir şey.”

 

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin