Anoushiravan Rohani'nin büyüleyici melodileri ve Homayoun Shajarian'ın eşsiz sesi aynı sahnede İstanbul'da buluşuyor

Anoushiravan Rohani'nin büyüleyici melodileri ve Homayoun Shajarian'ın eşsiz sesi.  Müziğin sınır tanımayan evrensel dilini kutlayacağımız unutulmaz bir akşam için bu İran'lı 2 usta müzisyen, Epifoni organizasyonuyla 9 Kasım Cumartesi akşamı Ülker Sports Arena'da aynı konserde buluşuyor. Biletler 1 Mart Cuma saat 12.00'de satışta olacak.

Google Haberlere Abone ol
Anoushiravan Rohani'nin büyüleyici melodileri ve Homayoun Shajarian'ın eşsiz sesi aynı sahnede İstanbul'da buluşuyor

Klasik İran melodilerinin zamansız cazibesinin batı müziğinin canlı ritimleriyle buluştuğu, kültürlerin ve müzik dehasının bu olağanüstü buluşmasına tanık olmak için biletlerinizi hemen alın.

Anoushiravan Rohani'nin büyüleyici melodileri ve Homayoun Shajarian'ın eşsiz sesi aynı sahnede İstanbul'da buluşuyor

Bu konser, Homayoun Shajarian'ın İstanbul'a dönüşünü işaret eden bir tür eve dönüş. Müzik türlerini kusursuz bir şekilde kaynaştırmasıyla tanınan Shajarian ve grubu, kültürel sınırları aşan büyüleyici bir performans sunmak için sahneye çıkacak.

Homayoun Shajarian'ın müzikal soyu, başarılı müzisyenlerden oluşan bir aileden gelen geleneklerle dolu. Geleneksel vokal tekniklerinin saygın bir ustası olan babası Maestro Mohammadreza Shajarian, bir sanat formu olarak Pers müziğinin manzarasını şekillendirmede önemli bir rol oynamıştır. Shajarian'ın kendi müzik serüveni beş yaşında, tombak olarak bilinen İran el davulunun ritimlerini ilk kez keşfetmesiyle başladı. Müzik dünyasının derinliklerine indikçe, Farsça yaylı bir telli çalgı olan kemençeyi benimsedi ve sonunda Tahran Müzik Konservatuarı'ndaki çalışmaları sırasında ana odak noktası haline getirdi.

Anoushiravan Rohani'nin büyüleyici melodileri ve Homayoun Shajarian'ın eşsiz sesi aynı sahnede İstanbul'da buluşuyor - Resim : 2

Anoshirvan Rohani'nin müzik yolculuğu coğrafi sınırları aşarak dünya çapındaki müzik çevrelerinde uluslararası beğeni kazandı. Onu farklı kılan, küresel müzik sahnesinde saygı duyulan bir figür olarak durduğu İran sınırlarının ötesindeki dikkate değer başarısıdır. Hafif klasik müzik türüne yaptığı olağanüstü katkılar, Doğu ve Batı müzik gelenekleri arasında büyüleyici bir köprü görevi görerek benzersiz bir müzikal kimlik oluşturmuştur.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin