23. kez müziğin gelecekteki yıldızlarını keşfedecekler... Müziğinin yola çıkma zamanı geldi! Roxy Müzik Günleri başlıyor

Türkiye'nin en köklü ve saygın müzik yarışması olan Roxy Müzik Günleri bu sene 23. kez müzisyenleri, eserlerini ve kendilerini ortaya çıkarmaya çağırıyor. Daha önce Teoman, Hayko Cepkin, Bedük, Can Gox, Aylin Aslım, Özge Fışkın, Gevende, Direc-T, Barış Demirel, Gaye Su Akyol, Melis Danışment gibi ünlü isimlerin geçtiği bu yol kendi müziğini yapan, kendi sesini duyurmak isteyen herkese açık. Roxy Müzik Günleri, yola çıktığı 1996 yılından beri bir umut projesi olarak biliniyor.

Google Haberlere Abone ol
23. kez müziğin gelecekteki yıldızlarını keşfedecekler... Müziğinin yola çıkma zamanı geldi! Roxy Müzik Günleri başlıyor

6 yıl aradan sonra 2 sene önce tekrar başladığında ülkenin tam 42 ayrı şehrinden, 340 grubun ve geçen sene de yıkıcı deprem felaketine karşı 33 şehirden 285 grubun başvurusu, ülkede müzisyenlerin kendi seslerini duyurmak için en önemli yollardan biri olduğunu tekrar gösterdi.

23. kez müziğin gelecekteki yıldızlarını keşfedecekler... Müziğinin yola çıkma zamanı geldi! Roxy Müzik Günleri başlıyor

17 ocak akşamı 23. Kez yola çıkan, birinciye 100.000 TL para ödülü dışında, parçalarını kayıt etmek için stüdyo ve dağıtım olanağı sağlayan, Roxy %100 Müzik Günleri’ne katılmak isteyen ve özgün bestesi olan müzisyenler, başvurularını MP3 formatında 02 Nisan 2024 tarihine kadar www.roxymuzikgunleri.com.tr  sitesi üzerinden yapacaklar. 

2 Nisan 2024 tarihine kadar başvuruların kabul edildiği 23. Roxy Müzik Günleri’ne, 18 yaşından büyük, tüm amatör ve profesyonel katılımcılar özgün, kendi besteleri ile katılabiliyor. Adaptasyon, remix çalışmaları kabul edilmiyor. 

Başvuruların jüri tarafından birkaç kademede değerlendirilmesi sonucu, finale kalan 12 grup, 2 Mayıs’ta açıklanacak. Finalist gruplar  14-15-16 Mayıs tarihlerinde Roxy sahnesinde canlı performanslarını, seyirci ve jüri karşısında sahneleyecekler.  Finallerin roxymuzikgunleri instagram hesabından canlı yayınlanacağı performanslar sonunda, dereceye giren gruplar  17 Mayıs  gecesi yapılacak özel konserli ödül töreni-partide ödüllerini alacaklar. 

23. kez müziğin gelecekteki yıldızlarını keşfedecekler... Müziğinin yola çıkma zamanı geldi! Roxy Müzik Günleri başlıyor - Resim : 2

23.Roxy %100 Müzik Günleri jürisi şu isimlerden oluşuyor:

Ahmet Kenan Bilgiç, Barış Demirel, Batıkan Baksı, Boğaç Gökmen, Cem Selcen, Çağrı Sinci, Ece Duyar, Gülşah Güray, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, İpek Atcan, İzzet Öz, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Nil İpek, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan, Taner Öngür. 

Roxy Müzik Günleri’ne, 1996 yılından beri 2860 müzik grubu, yaklaşık 14.600 müzisyen, ve finalde yarışma hakkında sahip 360 grup ile 46.000 müzik sever katıldı.

 

 

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin