Zincir marketlerden süreli değil sürekli müjde geldi: Komple indirime gidiliyor! İstanbul Ticaret Odası Başkanı açıkladı: Tüm zincir marketler indirimi teyit etti

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Komitesi Başkanı Yavuz Altun, zincir marketlerin fiyatlarda indirime gideceğini söyledi. Altun "Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Zincir marketlerden süreli değil sürekli müjde geldi: Komple indirime gidiliyor! İstanbul Ticaret Odası Başkanı açıkladı: Tüm zincir marketler indirimi teyit etti

Reuters'ta yer alan habere göre Altun, "Enflasyondaki düşüşe paralel olarak perakende fiyatlar da düşecek. Komite başkanı olarak zincir marketlerle görüştüm, hepsi fiyatlarda indirime gideceğini teyit etti. Sektör olarak halkımıza verebileceğimiz tüm desteği sunacağız" dedi.

Aynı zamanda Happy Center Marketleri CEO'su olan Yavuz, Happy Center olarak yeni yılla birlikte gıda ve gıda dışı ürünlerde etiket fiyatlarını yüzde 10 ile 20 arasında düşürdüklerini; et ve süt ürünlerinde ise arza bağlı olarak ilerleyen süreçte indirim yapabileceklerini söyledi.

ŞOK Marketler de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Ocak ayı boyunca bin üründe fiyatları sabitlediğini duyurmuştu. Migros da dün yaptığı açıklamada çok sayıda üründe indirime gittiğini duyurdu.

Zincir marketler son dönemde başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere fahiş fiyat uyguladıkları ve enflasyonu körükledikleri yönünde sıkça eleştiriliyor.

Rekabet Kurulu da fiyatlama davranışları nedeniyle zincir marketlere yönelik çeşitli soruşturmalar açmıştı.

eçen hafta sonu ŞOK Marketler, ocak için fiyatlarını sabitlediğini açıklamıştı. Dün ise Migros, ocakta fiyatlarını sabitlediğini ve 3 binden fazla üründe indirime gidileceğini duyurmuştu.

 İstanbul Ticaret Odası (İTO) Perakende Komitesi Başkanı ve Happy Center Üst Yöneticisi (CEO) Yavuz Altun, zincir marketler olarak fiyatlarda indirime gittiklerini belirterek, Happy Center Marketleri olarak da gıda ve gıda dışı ürünlerde indirime gittiklerini ve indirimlerin her geçen gün devam edeceğini bildirdi.ŞOK, Migros ve CarrefourSA>'dan da benzer adımlar geldi

Dört büyük zincir marketin üst yöneticileri, 2022'nin son haftasında Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile bir araya gelmişti.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin