Yüksek ses müzikle uygulama noktasına girdi. 'Ceza yesem de dinlerim' dedi. Jandarma uyardı

Aksaray'da aracıyla yüksek ses müzik dinleyerek jandarmanın uygulama noktasına giren genç sürücü, yüksek ses müzik sevgisi yüzünden para cezası aldı. Ancak müzik dinlemeyi sevdiğini söyleyen genç sürücü, “Ceza yesem de dinlerim” dedi.

Google Haberlere Abone ol
Yüksek ses müzikle uygulama noktasına girdi. 'Ceza yesem de dinlerim' dedi. Jandarma uyardı
İHA

Aksaray merkeze bağlı Sağlık beldesindeki olayda öğrenilenlere göre Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şubesi ekipleri, Sağlık beldesinde uygulama ve denetim yaptı.

Kazaların minimum seviyeye indirilmesi için yapılan uygulama esnasında 68 EC 224 plakalı otomobille yüksek seste müzik dinleyerek uygulama noktasına giren genç sürücü trafik jandarmasınca durdurularak müziğin sesi kıstırıldı.

Ehliyet ve ruhsat kontrolünden geçirilen 18 yaşındaki Rıdvan Y.'nin ehliyetini yeni aldığı ve aday sürücü olduğu ortaya çıktı. Yüksek ses müzik yasak olduğu için cezai işlem uygulandı.

Yüksek ses müzikle uygulama noktasına girdi. 'Ceza yesem de dinlerim' dedi. Jandarma uyardı

CEZA YESEM DE DİNLERİM

İşlemler sırasında gazetecilerin “Neden yüksek sesle dinliyorsun?” sorusuna, “Abi arabanın içinde bir ben duyuyorum diye” diye cevap verirken, “Daha mı iyi oluyor yüksek sesle dinleyince?” sorusuna ise “Ses olunca iyi oluyor da, ne yapalım hayırlısı olsun, bir daha dikkat ederiz” diye cevap verdi. Ceza işlemleri devam ederken “Ceza yesen de dinler misin?” sorusuna ise “Abi dinlerim ya” diye yanıtlayan genç sürücü, trafik jandarmasının “Sen uygulama noktasına yüksek ses müzikle geliyorsun” demesine ise “Mahalle arası değil ki abi. Bende açtım gidiyordum işte” diye yanıt verdi. Sürücüye yüksek sesli müzik dinlemekten 436 TL para cezası kesildi.

JANDARMA BU SÖZLERLE UYARDI

Trafik jandarması genç sürücüyü, “Yüksek sesle müzik dinleyerek kamunun rahat ve huzurunu bozmaktan dolayı 436 TL cezai işlem uygulandı. Aynı zamanda aday sürücü olman sebebiyle 2 yıl içinde 75 puanı tamamlarsan sürücü belgen tamamen geri alınmak koşuluyla iptali sağlanacaktır. Bundan dolayı araç sürerken trafik kurallarına uyarak kamuyu da rahatsız etmeden yolculuğumuza devam edelim, iyi seyirler” diyerek hem bilgilendirdi hem de uyardı. Genç sürücü jandarmanın ikram ettiği çayını da içerek yoluna devam etti.

 

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin