YouTube’a yeni özellik geliyor: Sorular artık mesajların arasında kaybolmayacak

Sosyal medya platformu YouTube paneline yeni bir özellik daha ekledi. Canlı yayın yapan kullanıcıların kendilerine gelen sorulan soruları çok daha kolay bir şekilde görüp cevaplayabileceği soru-cevap özelliği bugün tanıtıldı. Özellik birkaç gün içinde kullanıcılara sunulacak.

Google Haberlere Abone ol
YouTube’a yeni özellik geliyor: Sorular artık mesajların arasında kaybolmayacak

Dünyanın en büyük video platformu ve en büyük 3. müzik platformu olan YouTube yetkilileri geçtiğimiz hafta yaptıkları açıklamada yakında YouTube kullanıcılarının platforma gelecek özellikleri kendilerinin seçeceğini açıklamıştı.

Bugün ise özellikle YouTube üzerinden etkinlikler düzenleyen ve canlı yayınlar yapanları ilgilendiren bir özellik duyuruldu. Bu özellik sayesinde soru cevap etkinlikleri çok daha kolay yapılacak, sorular diğer mesajların arasında kaybolmayacak.

Uygulama ve oyun geliştiricileri başta olmak üzere pek çok şirket, genellikle Reddit ya da YouTube üzerinde “AMA” etkinlikleri düzenliyor. “Ask me Anything” yani “Bana her şeyi sor” anlamına gelen bu etkinliklerde geliştiriciler ya da yetkililer ürünleri hakkındaki soruları cevaplıyor. Genellikle canlı yayınlarda yapılan bu etkinliklerde pek çok zaman sorulan sorular diğer sohbet mesajlarının arasında kayboluyor.

YouTube ise bu sorunu tamamen ortadan kaldıracak yeni soru cevap özelliğini bugün tanıttı. Bu özellik sayesinde canlı yayın yapan kişiler istedikleri ancak bir soru cevap etkinliği başlatabilecek. İzleyiciler ise sohbet penceresinin üzerindeki soru cevap sekmesine tıklayarak sorularını sorabilecek. Sorulan tamamı yayıncılara özel bir soru cevap alanında görünecek ve yayıncılar istedikleri soruyu tek tuşla sabitleyebilecek.

Önümüzdeki günlerde kademeli olarak tüm kullanıcılara sunulacak özelliği kullanarak sorulan sorular 200 soruyla sınırlı olacak ve yeni sorular soruldukça eskileri silinecek.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin