Yolsuzluk iddiası ve operasyonla gündeme gelmişti. CHP'li Belediye Başkanı Semih Şahin'in hakkında verildi. CHP'li Seyit Torun'dan açıklama geldi

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in usulsüzlük yaptığı iddia edilmişti. Şahin tarafından göreve getirilen belediye iştiraki Kayı A.Ş. Genel Müdürü ve başkan danışmanı Selçuk Erdağı 200 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalanmıştı. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Yolsuzluk iddiası ve operasyonla gündeme gelmişti. CHP'li Belediye Başkanı Semih Şahin'in hakkında verildi. CHP'li Seyit Torun'dan açıklama geldi


CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini duyurdu.

 CHP'li Seyit Torun’un yazılı açıklaması şöyle:

"Bilecik Belediyesi’nde yargıya intikal eden soruşturma süreci ile Belediye Başkanı Semih Şahin hakkında kamuoyuna yansıyan iddialar, Genel Merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Bu kapsamda; partimizin Yerel Yönetimler Heyeti, yerinde inceleme ve değerlendirme yapmak üzere bölgeye gönderilmiştir. Parti heyetimizin araştırmaları sonucunda kapsamlı bir rapor hazırlanmış ve Genel Merkezimize sunulmuştur.

Merkez Yönetim Kurulumuzun 16 Şubat 2022 tarihli toplantısında, parti heyetimizce hazırlanan rapor ciddiyetle ele alınmıştır. Yapılan kapsamlı değerlendirmeler sonucunda, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in; parti sorumluluğu, etik değerleri ve yerel yönetim ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin