Yılbaşının esrarengiz adamı ortaya çıktı! Senede bir kez ortaya çıkıyor, hep aynı kırmızı gömleğiyle şov yapıyor. Abartılı yılbaşı kutlamaları yapan Yiğit Çalışkan ortaya çıktı. Yiğit Çalışkan kimdir?

Yılbaşına özel hazırladığı 'abartılı yılbaşı kutlamasıyla' senede bir kez ortaya çıkan ve yılbaşı sonrası tekrardan ortadan kaybolan fenomen isim Yiğit Çalışkan, sosyal medyada her sene yayınladığı videolarıyla milyonlarca insanın ilgi odağında olmaya devam ediyor. 

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Yılbaşının esrarengiz adamı ortaya çıktı! Senede bir kez ortaya çıkıyor, hep aynı kırmızı gömleğiyle şov yapıyor. Abartılı yılbaşı kutlamaları yapan Yiğit Çalışkan ortaya çıktı. Yiğit Çalışkan kimdir?

MEDYATAVA/ÖZEL

Hesabı için ilginç bir konsept belirleyen Yiğit Çalışkan'ın videoları her yılbaşı merakla beklenirken, Çalışkan'ın bu konsepti hiç bozmadan devam ettirmesi ve hesabını yılın diğer günleri aktif olarak kullanmaması dikkat çekiyor. Twitch yayıncılığı da yapan fenomen isim, YouTube kanalında önemli miktarda bir kitleye sahip.

Yiğit Çalışkan; yılbaşı konseptine ilk ne zaman ve nasıl başladığını, ailesinin video öncesindeki tepkilerini ve hakkında bilinmeyenleri Tuğçe Karataş ile konuştu. 

Seni tanıyabilir miyiz? 

Selamlar, ismim Yiğit soyadım Çalışkan. 27 yaşındayım. İstanbul 'da doğup büyüdüm. Eğitim olarak üniversiteyi şu an için dondurmuş bulunmaktayım. 8 yıldır sosyal medya üzerinden içerikler üretiyorum. 310 binlik YouTube oyun kanalım var. Genelde insanlar beni sadece bu video ile biliyor fakat zaten sosyal medyada kitlem mevcut 

Yılbaşı konseptli videolar yapmak nereden aklına geldi ve ilk hangi sene başladın?

2015 yılında Twitch üzerinden canlı yayınlar yapıyordum. O süre zarfında kendi sosyal medya hesaplarıma  videoyu zaten atıyordum. Yılbaşı videolarının hepsi parodi videosu. Aslında insanların yılbaşına girmelerine hiç bir zaman anlam veremedim. Yılbaşı için bir ton masraf ve sağlıksız işler yapılıyor. Çok önemli bir şey olmuş gibi. O yüzden bir nevi dalga geçtiğim videoydu. 2017 yılında bir anda sosyal medyada patlama oldu ve yürüdü.

Yılbaşının esrarengiz adamı ortaya çıktı! Senede bir kez ortaya çıkıyor, hep aynı kırmızı gömleğiyle şov yapıyor. Abartılı yılbaşı kutlamaları yapan Yiğit Çalışkan ortaya çıktı. Yiğit Çalışkan kimdir?

"GÖMLEK DE ASLINDA ELEŞTİRİ"

Son senelerde o meşhur gömleği giydiğini görüyoruz. Gömleği her sene kullanmaya nasıl karar verdin?

Gömlek de aslında eleştiri. Yılbaşı için kırmızı ne alaka bir anlam veremedim. Şans getiriyor diyorlar. Benim pek öyle şeylere inancım yok. İnsan kendi şansını yaratmalı. 2017 yılında kullanmıştım ve devamı geldi.

Yılbaşı videolarını ailen nasıl karşılıyor? Arkadaki ekibin ne düşündüğünü hep merak ediyoruz.

Kendileri çok fazla stresli ve gergin oluyorlar. Fakat benden de heyecanlılar. Onlar içinde büyük bir anı. Her zaman her konuda destek oldular. Ailemi bu konuda çok seviyorum. Her zaman inanmaya devam ettiler.

Her sene yılbaşı videosu paylaşımından sonra ortadan kaybolman büyük ilgi çekiyor. Sosyal medya kullanmayı sevmez misin ya da işin konsepti yalnızca 'abartılı yılbaşı kutlaması' olduğu için mi böyle?

Sosyal medya aslında dediğim gibi benim işim. Sadece 1 yıldır içerik üretemiyorum. Sebebi de eskisi gibi YouTube üzerinde güzel içerikler olmaması. Eğer güzel içerikler bulursam geri döneceğim.  Fakat yılbaşı videosu gibi abartılı videolar olmayacak. O yılbaşına özel bir konsept. Yaşlandığımda bile yılbaşı videosunu çekmek istiyorum. Ama bazı şeylerin tadında bırakmak gerekiyor.

Yılbaşının esrarengiz adamı ortaya çıktı! Senede bir kez ortaya çıkıyor, hep aynı kırmızı gömleğiyle şov yapıyor. Abartılı yılbaşı kutlamaları yapan Yiğit Çalışkan ortaya çıktı. Yiğit Çalışkan kimdir? - Resim : 2

Farklı videolar da paylaşıp takipçi sayısını çoğaltmak senin elinde. Ancak bunu tercih etmediğini görüyoruz, neden? 

Samimiyet diyebilirim. Samimi bulmadığım bir işi asla yapmam. Örnek olarak sizin samimiyetinize güvendiğim için röportajı kabul ettim. Eğer içime sinerse ve samimi bulursam her şeyi yapabilirim. Fakat bu sene için iyi planlarım olduğunu söyleyebilirim. TikTok ilgimi çekmeye başladı. Oradan yürümek istiyorum.

2022 yılı için tek bir dilek hakkın olsa, dünyada neyi değiştirmek isterdin?

Dilek olarak değil de.. Bir şansım olsa zaman makinesini bulup 2060 yıllarına giderdim. Acaba Yiğit hala o videoyu çekiyor mu ? Bunu gerçekten merak ediyorum. Ayrıca tabi ki bolca sağlık, huzurlu bir yıl diliyorum...

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin