Yeşilçam dizisinin Mine Cansu'su Selin Şekerci rolünü anlattı

Selin Şekerci, BluTV’nin özel yapımı ‘Yeşilçam’ ile kısa bir aradan sonra izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Selin Şekerci, dizide canlandırdığı Mine Cansu karakterini anlattı

Google Haberlere Abone ol
Yeşilçam dizisinin Mine Cansu'su Selin Şekerci rolünü anlattı

Selin Şekerci, BluTV’nin özel yapımı ‘Yeşilçam’ ile kısa bir aradan sonra izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Şekerci, 22 Nisan’da platformdaki yerini alacak dizide ‘Mine Cansu’ karakteriyle izleyiciye Yeşilçam dünyasını ve o dönemin oyuncularını yeniden hatırlatacak.

Selin Şekerci, hikayede Yeşilçam Sineması’nın yıldız oyuncusu ‘Mine Cansu’ karakteri olarak izleyici karşısına çıkacak. Dönemin unutulmaz ismi Ayhan Işık, Ertem Eğilmez, Atıf Yılmaz gibi ölümsüz isimlerin anılacağı ve de Şekerci’nin canlandırdığı ‘Mine’yle karşılıklı göreceğimiz yapımda oyuncu, o yılların dünyasına duruşuyla, oyunculuğuyla ve tarzıyla selam yollayacak.

Dizinin yönetmen koltuğunda oturan usta yönetmen Çağan Irmak ile ilk kez çalışan Şekerci, Irmak’la çalışmakta geç kaldığı konusunda hayıflandığını ve onun birleştirici gücü sayesinde ‘Yeşilçam’ın diğer setlerinden çok ayrı bir yere sahip olduğunu dile getiriyor. Oyuncu, Yeşilçam Sineması’nın ondaki etkisini ise şu sözlerle ifade ediyor: “Anneannemle tüm Yeşilçam filmlerini izlerdik. Erkeğiyle, kadınıyla, şehirlisiyle, köylüsüyle, zarafetle ve de aydınlıkla bezenmiş bir dönemdi. Çok sosyal bir çocukluk geçirmediğim için Yeşilçam filmleri benim kaçış planım gibiydi. Perdelerden elbise yapıp az mı taklit ettim Türkan Şoray’ı, Emel Sayın’ı ve daha nicelerini…” Canlandırdığı ‘Mine Cansu’ karakterini bir Matruşka bebeği olarak yorumlayan Şekerci, onun her bir kabuğunu çıkarttığında derininde başka katmanla karşılaştığını ve bu nedenle de sürprizli bir rol olduğunu söylüyor.

Levent Cantek ve Volkan Sümbül’ün kaleme aldığı, Sunset Film tarafından hayata geçirilen ‘Yeşilçam’, 22 Nisan’dan itibaren BluTV’de yayınlanacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin