Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri!

Yeni Türksat 4A devreye girerken yeni frekans düzenlemeleri ile radyo ve televizyonların yayınlarının büyük bölümü bu uydu üzerinden aktarıldı.

Google Haberlere Abone ol
Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri!

Milliyet'te yer alan habere göre; kullanıcıların ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu kanal yayın alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi.Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılması gerektiği vurgulandı. Türksat 4A haberleşme sistemi, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet verecek.

 

Turksat uydusu üzerinden bir bölümü HD çözünürlüklü yeni yayınlar da devreye girecek. Turksat A.Ş.'nin web sayfasında kanalların hangi frekanslardan yayınını sürdüreceği liste halinde yayınlandı.

 

Yeni uydu ve TV frekansları ise şu şekilde güncellendi: 

Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri!Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 2Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 3Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 4Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 5Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 6Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 7Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 8Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 9Yeni uydu ve TV frekans güncellemeleri! - Resim : 10 


Etiketler frekans kanal ayar
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin