Yeni salgın tehlikesi. Görüntüler korkunç. Binlerce vaka var. İşte belirtileri...

Eylül ayında bulaşıcı "kırmızı göz" (konjonktivit) hastalığına yakalananların sayısı 100 bine yaklaştı. Uzmanlar hastalığa karşı alınması gereken önlemleri açıkladı. İşte "kırmızı göz" hastalığı ve alınması gereken önlemler...

Google Haberlere Abone ol
Yeni salgın tehlikesi. Görüntüler korkunç. Binlerce vaka var. İşte belirtileri...

Kırmızı göz hastalığı hızla yayılmaya başladı. Pakistan’da birçok eyalette görülen hastalık büyük korku salıyor.

Dawn gazetesindeki habere göre, Pakistan’ın çeşitli eyaletlerinde bulaşıcı “kırmızı göz” hastalığına yakalananların sayısı giderek artıyor.

Yeni salgın tehlikesi. Görüntüler korkunç. Binlerce vaka var. İşte belirtileri...

86 BİNİ GEÇTİ

Pencap Sağlık Bakanlığının paylaştığı verilere göre, eylülde şimdiye kadar bulaşıcı göz iltihabı hastalığına yakalananların sayısı 86 bin 133 oldu.

Son bir haftada ise Pencap'ta 40 binin üzerinde vaka rapor edildi.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Pencap eyaleti geçici hükümet Başbakanı Muhsin Raza Nakvi, söz konusu hastalık nedeniyle özel ve devlet okullarında eğitime ara verildiğini belirtti.

Hayber Pahtunhva eyaletinde de “kırmızı göz” hastalığına yakalananların sayısı 16 olarak açıklandı.

Yeni salgın tehlikesi. Görüntüler korkunç. Binlerce vaka var. İşte belirtileri... - Resim : 2

UZMANLARDAN ÖNLEM ÇAĞRISI

Sağlık uzmanları, “kırmızı göz” hastalığının fabrika, çarşı, pazar ve plazalar gibi ortamlarda ve yoğun nüfuslu şehirlerde hızla yayıldığı uyarısında bulundu.

Uzmanlar, “kırmızı göz” hastalığı vakalarında her yıl artış yaşandığını ancak bu yıl salgının yoğunluğunun fazla olduğunu aktararak, vatandaşlardan önlemlere uymalarını istedi.

“Kırmızı göz” hastalığına yakalananlara, siyah gözlük takmasını tavsiye eden uzmanlar, bu kişilerin yataklarını ve kullandıkları eşyaları ayırmaları gerektiğini vurguladı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin