Yeni Malatyaspor'da Adil Gevrek istifa etti

Spor Toto Süper Lig'de kötü bir sezon geçiren ve ligin dibine demir atan Yeni Malatyaspor'da Başkan Adil Gevrek görevinden istifa etti.

Google Haberlere Abone ol
Yeni Malatyaspor'da Adil Gevrek istifa etti

Yeni Malatyaspor'un internet sitesinden yaptığı açıklama:

Gelinen nokta da gerek 2019-2020 sezonu sonunda özellikle yabancı futbolcuların tek taraflı fesihleri sonucu CAS nezdinde kabul görünen fesih tazminatları, gerek hali hazırdaki futbolcularımızın biriken tahakkuk etmiş alacakları, kur farkları, naklen yayın gelirlerindeki düşüş gibi olumsuz parametreler sebebiyle Kulübümüz ekonomik anlamda çok ciddi bir darboğazdan geçmeye çalışmaktadır.

Bu durum halihazır da aşılabilir bir seviyede iken çok acil bir şekilde şehrimizin siyasilerinin, iş adamlarımızın Yeni Malatyaspor etrafında kenetlenerek , bu şehre olan vefa borcunun ödenmesi maksadıyla destek vermeleri elzemdir.

 

Bugüne kadar vermiş olduğum tüm mücadeleyi Malatya Futbolunun iyiliği adına verdiğimin, tartışmalar yaşadığım şehrin ileri gelenleriyle bugün problemli olmamın tek sebebinin Malatya Futbolunun iyiliği adına olduğunun bilinmesi tek arzumdur.

Kulübümüzün gelmiş olduğu duruma yürekten üzülen taraftarlarımızdan haklarını helal etmelerini istiyorum. 8 yıl boyunca beraber yol yürüdüğüm bana inanan ve destek olan tüm yöneticilerimize, kulüp personeline teşekkür ediyor Haklarını helal etmelerini istiyorum. En az benim kadar bu süreçte yıpranan, zaman ayırıp ilgilenemediğim çocuklarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin