Yeni Akit yazarından ojeli öğretmenlere: Cenabet

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, oje süren öğretmenler için skandal ifadeler kullandı. Dilipak, oje süren öğretmenler için cenabet diyerek skandala imza attı.

Google Haberlere Abone ol
Yeni Akit yazarından ojeli öğretmenlere: Cenabet

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, kadınları kızdıracak satırlara imza attı.

Oje süren ve uzun tırnakı öğretmenleri hedef alan Dilipak, onlara 'cenabet' dedi. Dilipak bugünkü köşe yazısında uzun tırnaklı ve oje süren öğretmenler için "“Siz o halinizle Müslümanlara, onların çocuklarının arasında cenabet cenabet dolaşacak ve onlara akıl öğretecek, çağdaşlık dersi vereceksiniz, biz buna ses çıkartmayacağız öyle mi!" yazdı ve "Şu tırnak boyası olan hanımlar nasıl gusül abdesti, ya da namaz abdesti alıyorlar. Bugün Korona’ya karşı sürekli el yıkama tavsiye edilirken, tırnaklarının arasındaki mikrobu nasıl temizliyorlar?" diye sordu.

Dilipak ayrıca yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Siz o halinizle Müslümanlara, onların çocuklarının arasında cenabet cenabet dolaşacak ve onlara akıl öğretecek, çağdaşlık dersi vereceksiniz, biz buna ses çıkartmayacağız öyle mi! O kişiler, bir Müslüman ailede çocuklarına bu anlamda dinleri adına ne öğrettiklerini, neden kendilerinin öyle davranmadıklarını anlatmadıklarınızı mı düşünüyorsunuz da, bizim dinimizi kendi heva ve heveslerinizle tartmaya kalkışıyorsunuz. Tamam, sizin dininiz size, bizim dinimiz bize. Bunları sizinle de tartışacak değiliz. Kim kimi örnek alıyor, kimlere benzemek istiyorsa o onlardandır.

Bakın 'Ey iman edenler' yapmayın, sarhoş iken ve gusül abdesti almak gerekirken almadan namaza yaklaşmak haramdır. Allah bize herhangi bir güçlük çıkarmak istemiyor. Bizi “Necased” dediğimiz maddi kirlerden ve 'Hades' dediğimiz manevi dünyamızı gölgeleyen kirlerden tertemiz yapmak ve üzerinizdeki nimetini tamamlamak istiyor ki şükreden bir topluluk olalım. Yoksa yaptığınız işin bereketi kalmaz ve saadete de ulaşamazsınız."

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin