Yemenli Husiler'den İsrail'e Gazze misillemesi. Ortakları arasında İsrailli bir şirketin de bulunduğu gemiyi kaçırdılar

Yemenli Husiler, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına misilleme olarak Kızıldeniz'de bulunan "Galaxy Leader" adlı gemiyi kaçırdı. Husiler, geminin kaçırılma anına dair görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Yemenli Husiler'den İsrail'e Gazze misillemesi. Ortakları arasında İsrailli bir şirketin de bulunduğu gemiyi kaçırdılar

Husiler, ortakları arasında İsrailli bir şirketin de bulunduğu "Galaxy Leader" adlı bir gemiyi kaçırdı. İran destekli Husiler, geminin kaçırılma anlarını paylaştı.  

NTV'deki habere göre Rus yapımı bir helikopter kullanan maskeli Husilerin, geminin güvertesine indiği, otomatik silahlarla ateş açtığı anlar dikkat çekiyor.

Kaptan köşküne ulaşan Husilerin, çevresindeki sürat tekneleriyle birlikte geminin rotasını Yemen'e çevirdikleri görülüyor. Öte yandan geminin Yemen'deki Hudeyde Limanında demirlediği açıklandı.

Geminin sahibi tarafından yapılan açıklamada, gemidekilerle tüm iletişimin kesildiği aktarıldı. Yemenli Husiler İsrail'in Gazze saldırılarına karşılık olarak Kızıldeniz'deki İsrail gemilerini hedef alacaklarını açıklamıştı.

İsrail hükümeti ise gemide vatandaşları bulunmadığını duyurmuştu.

YEMEN İSRAİL'İ HEDEF ALMIŞTI

Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya es-Seri, düzenlediği basın toplantısında, çok sayıda füze ve İHA'larla İsrail'i hedef aldıklarını söyledi.

İsrail zulmü altındaki Filistinlilere destek için bugün üçüncü kez saldırı düzenlediklerini iddia eden Seri, İsrail'in saldırıları duruncaya kadar İHA ve füzeli saldırılarını sürdüreceklerini ifade etmişti.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin