Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni parti açıklaması. Ağıralioğlu tarih verdi

İYİ Parti 27. Dönem Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TV100'de Ece Üner ile Ana Haber'de yaptığı açıklamada yeni parti iddialarına ilişkin "Bu tür bir münakaşanın karnımızı doyuramadığına, sorunlarımızı çözemediğini görüleceği bir 2002 hissiyatı yaşanacak diye düşünüyorum. Tayyip Bey o zaman bir üçüncü nefes olarak geldi. Yerel seçimlerin sonrasında yeni partiye bakacağız." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni parti açıklaması. Ağıralioğlu tarih verdi

27. Dönem Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, TV100'de Ece Üner ile Ana Haber'de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Yavuz Ağıralioğlu'nun açıklamalarından satır başları:

"SİYASET PROBLEM ÇÖZEMEZ HALE GELDİ"

Siyaset problem çözemez hale gelince seçmen, aranır. Seçmen 'bizi bu girdaptan kurtacak irade var mı?' diye sorgular. Seçmenin apolitik hale gelmesidir en büyük tehlike. Seçime, sandığa, siyasetçiye halen ilgileri varsa toparlanmaya ümidimiz vardır. Bizi toparlayacak bir sese, soluğa, iradeye, programa kulak kabartacağız demektir. Toplum bu eşiklerde hep doğru olanı yaptı.

"MUHALEFETİN BU ŞARTLARDA MEMLEKETİ ALAMAMASI, BÜYÜK BİR UTANÇTIR"

Son seçimde, seçmeni çok sarstık. Muhalefetin bu şartlarda memleketi alamaması, büyük bir utançtır. Bu şartlarda milletin ümidine dokunamayan, daha konforlu, daha güçlü bir ülke kuracağına dair iddiayı milletle buluşturamayan bir muhalefetin, bugün televizyon ekranlarında mevzu edilmesine bile gerek yoktur.

"MASADA OLANLARIN SONUCU MİLLETİ İLGİLENDİRİR"

Siyasetçiler devamlı ekranda görülmemelidir. Bu kadar çok konuşmamalıdır. Siyasetçilerin bu kadar çok konuşup, problemlerin bu kadar uzun süre gündemde kalması siyaset kurumunun vazifesini yapmadığını gösterir. Muhalefet seçmeninin demokrasi özlemi hırslara kurban gitmiştir. Seçmen, muhalefetin ne dediğine hiç umursayıp bakmamaktadır. Masada olanların sonucu milleti ilgilendirir.

"YEREL SEÇİMLERİN SONRASINDA YENİ PARTİYE BAKACAĞIZ"

Bu tür bir münakaşanın karnımızı doyuramadığına, sorunlarımızı çözemediğini görüleceği bir 2002 hissiyatı yaşanacak diye düşünüyorum. Tayyip Bey o zaman bir üçüncü nefes olarak geldi. Yerel seçimlerin sonrasında yeni partiye bakacağız.

"EN ÇOK İYİ PARTİ KAYBETTİ"

En çok İYİ Parti kaybetti. En fazla siyasi ziyan İYİ Parti’ye oldu. CHP zaten kaybediyordu bir daha kaybetti. Kemal Bey için hiçbir haber değeri yok bunun. Kaybettikten sonraki değerlendirme toplantılarında söylediklerine bakınca, milletin hissettiği hayal kırıklığının ne kadar uzağında olduğunu bir daha hissettirdi.

"NE OY VERDİM, NE İMZA VERDİM, NE AÇIKLANAN KARARIN ARKASINDA DURDUM"

‘Ben Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi için çalışacağım’ demedim. Başından itibaren ‘Kaybederiz, bu dayatma doğru değildir. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sahada İYİ Parti’nin oy alabilme kapasitesini sarsar’ diye açıklamalarda bulundum. ‘Protokole imza attıktan sonra dönmeyiz’ lafını partide kalan arkadaşlarım için söyledim. Ne oy verdim, ne imza verdim, ne açıklanan kararın arkasında durdum. Ben kime oy verilmeyeceğini söyledim.

"İYİ PARTİ’NİN ALDIĞI EN BÜYÜK YARA SÖYLEDİKLERİYLE, MUKAVEMET EDEBİLECEĞİ YER ARASINDAKİ FARK AÇILDI"

Bence genel başkan siyasetin en büyük problemiyle karşı karşıya. Söyledikleriyle, milletin vicdanındaki karşılığın birbirine çok yakın olması lazım. İYİ Parti’nin aldığı en büyük yara söyledikleriyle, mukavemet edebileceği yer arasındaki fark açıldı. Neler söyledik, neticede muvaffak olamadık.

"CHP ZATEN KAYBEDİYORDU YİNE KAYBETTİ"

CHP zaten kaybediyordu yine kaybetti. Kaybettikten sonraki değerlendirme toplantısında söylediklerinin milletin hissettiği hayal kırıklığının ne kadar uzağında olduğunu hissettirdi. Kılıçdaroğlu 'hayat bir nehirdir akar' dedi. Değişim umudu beyefendinin 10 kez yenildiği halde 11.'yi deneme arzusu 'vakayı adiye'ye döndü. Biraz ciddiyete ihtiyacımız var.

Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni parti açıklaması. Ağıralioğlu tarih verdi

"CHP NE YAPARSA YAPSIN YÜZDE 25"

‘Bu milliyetçiler iyi ki varlar’ dedirtemiyorsanız, kime yaklaştığınızın bir önemi yok. CHP ne yaparsa yapsın yüzde 25, iktidar iddiasıyla bence kalmayacak.

"İYİ PARTİ, CHP'NİN KAZANMA ŞEHVETİNE KURBAN GİTTİ"

CHP'nin lokomotif olarak bulunduğu bir denklemde İYİ Parti'yi özgünlüğünden uzaklaştırdı. İYİ Parti, CHP'nin kazanma şehvetine kurban gitti. İYİ Parti müstakil koordinatlarını kullanabilseydi hem seçimi döndürebilirdi, hem de dönümüzde iktidar namzeti olabilirdi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin