Yavuz Ağıralioğlu ne yapacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı seçimini Kılıçdaroğlu kazanırsa parti kuracak

İYİ Parti'ye yönelik zehir zemberek açıklamalar yaparak ayrılan İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimini Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması durumunda ne yapacağını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Yavuz Ağıralioğlu ne yapacağını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı seçimini Kılıçdaroğlu kazanırsa parti kuracak

İYİ Parti'den olaylı bir şekilde istifa eden ve bir süredir sessizliğe gömülen İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, seçime günler kala dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Avrasya Stratejik Araştırmalar Platformu'nda konuk olan Ağıralioğlu, "Tayyip Bey kazanırsa başka, Kemal Bey kazanırsa başka... Kemal Bey kazanırsa, bu kazancın siyaset kulvarını sıkıştıracağını düşünüyorum. O yüzden bir sonraki seçim, erkene alınmak zorunda kalacaktır" dedi.

Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun kazanması halinde kendisinin planını da "Kemal Bey kazanırsa hemen parti kurmak zorunda kalabilirim" diyerek açıkladı. 

Emek ve Özgürlük İttifakı'nın aday çıkarmayıp Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini açıklaması üzerinden muhalefeti hedef alıp iktidar bloğu gibi "pazarlık" iddiasında bulunan Ağıralioğlu, şöyle konuştu: 

"Bunlar oturdu, konuştu belli ki.. HDP diyelim ki ikinci turda Erdoğan ile görüşme kararı aldı. Erdoğan'dan bakanlık ister, karşılık ister. Ama Kemal Bey'den devlet istiyorlar. Kendi devletlerine teminat istiyorlar."

Ağıralioğlu ayrıca "Tayyip Bey kazanırsa, kendisinin siyasi restorasyon tercihleri olacaktır, gördüğüm kadarıyla. Çünkü o da gördü, bu sistem, siyaseti ilkesizleştirdi. 50+1’in ne kadar pahalı bir şey olduğunu sonunda Tayyip Bey de gördü" ifadelerini kullandı. 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin