Virüsü yenen sunucu nasıl iyileştiğini anlattı

Yeni tip Coronavirüs teşhisi konulan ve 21 gün hastanede yoğun bakımda mücadele veren Çok Gezenti programının sunucusu Burak Akkul iyileşme sürecini canlı yayında anlattı.

Google Haberlere Abone ol
Virüsü yenen sunucu nasıl iyileştiğini anlattı

teve2'de yayınlanan Çok Gezenti programının sunucusu Burak Akkul, yakalandığı coronavirüs salgınının ardından iyileşti.

Bir süre yoğun bakımda tedavi gören Burak Akkul hastalıktan uyutulma yöntemiyle kurtulduğunu ve şu an Türkiye'de bu şekilde iyileşen ilk kişi olduğunu söyledi.

21 gün hastanede yoğun bakımda tutulmasının ardından iyileşen Burak Akkul, bağlandığı CNN Türk canlı yayınında şu açıklamalarda bulundu:

"İşim gereği yurt dışında çok geziyoruz. 110. Çok Gezenti bölümümüz sırasında fark ettik.

Eşim ve ben çok ateşli geldik Türkiye'ye. Biz geldiğimizde Türkiye'de 6. vaka açıklanmıştı. Ateş 42'ye vurmuştu, öksürük yoğundu. Senede bir iki defa seyahatlerden öksürüklü ateşle dönüyordum ve antibiyotik alıp geçiyordu. Tekrar bu oldu sandım, insan kendine konduramıyor. Tonsilit var, bademcik iltihabı önce o sandım ama sonra Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi'ne gittik.

Entübe denilen uyutulma yöntemiyle kurtuldum. Bu şekilde hastalığı yenen ilk insanlardan biriyim Türkiye'de. 21 gün uyutuldum. 21 gün sonra uyandığımda o aradaki sanrı ile gerçek dünyaya geçiş zor, hâlâ becerebilmiş değilim.

Çok maceralı bir durum, araya kaçırılma sokmuşum ama onların hiç biri olmamış aslında. Adapte olacağım herhalde. Siz anlamıyorsunuz çeşitli sanrılar görüyorsunuz ama geride kalan ve hasta olmayan yakınlarınız için daha zor diye düşünüyorum. 21 gün uyanınca bir çok şeyin olduğunu görüyorsunuz.

Eşim Seda ve ben de çift negatif raporumuz var. Artık bulaşma ihtimalimiz yüzde sıfır şu anda. Şu anda fizik tedavi süreci var. Bu kadar uyutulunca çeşitli uzuvlar çok zayıf kalıyor. Onları düzeltmek gerekiyor."

Virüsü yenen sunucu nasıl iyileştiğini anlattı

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin