Van'da korkutan deprem

Van'ın Tuşba ilçesinde saat 7 km derinliğinde 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremin 3 dakika sonrasında Van tekrar sallandı.

Google Haberlere Abone ol
Van'da korkutan deprem

AFAD'dan yapılan son dakika bilgisine göre Van'ın Tuşba ilçesinde saat 18.44'te yerin 7 km derinliğinde bir deprem meydana geldi.

Depremin büyüklüğü ise 3.5 olarak ölçüldü.

İşte depremin merkez üssünü gösteren harita:

İşte AFAD'dan deprem ile ilgili verilen bilgiler:

İKİNCİ KEZ SALLANDI

Yerin 7,1 kilometre derinliğinde olan depremden 3 dakika sonra yine merkez üssü Tuşba ilçesinde 3.5 büyüklüğünde ikinci deprem meydana geldi. Yerin 6,99 kilometre derinliğinde meydana gelen depremde can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise 3.4 büyüklüğündeki ilk depremin merkez üssünü Tuşba’nın Mollakasım mevkisi ile 3.5 büyüklüğündeki ikinci depremin merkez üssü Arısu Mahallesi olduğunu duyurdu.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddeti anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin