Uyuşturucu baronu savcının mesajları ortaya çıktı. Uyuşturucu ticareti yapma ve örgüt kurma suçundan tutuklanan savcı: Bu kaşınmaya başladı gibi

Uyuşturucu ticareti ve örgüt kurma suçlarından tutuklanan savcı Osman Yarbaş'ın WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı. Uyuşturucu baronu olduğu iddia edilen savcı Osman Yarbaş'ın WhatsApp konuşmalarında kullandığı ifadeler dikkat çekti: Bu kaşınmaya başladı gibi. Para lazım ya 100 bini alsak mı?

Google Haberlere Abone ol
Uyuşturucu baronu savcının mesajları ortaya çıktı. Uyuşturucu ticareti yapma ve örgüt kurma suçundan tutuklanan savcı: Bu kaşınmaya başladı gibi

Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama ve suç örgütü kurma iddialarıyla mahkemeye çıkarılan ve hakkında tutuklama kararı verilen Cumhuriyet Savcısı Osman Yarbaş'ın WhatsApp mesajlaşmaları ortaya çıktı. 

4'Ü POLİS 14 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 30 Ekim 2021'de bir araçta 24 kilo 600 gram eroin ele geçirdiği operasyonun şüphelisinin, Adana'da daha önce narkotik ekibinde görev yapan polis memuru C.A. olduğu tespit edilmişti. Tutuklanan zanlıyla bağlantılı kişileri tespit etmek için başlatılan çalışmalarda ise C.A'nın uyuşturucuyu taşıdığı aracın Adana'da görevli savcı Osman Yarbaş'a ait olduğu bilgisine ulaşılmıştı.

Yarbaş'ın, 5 Temmuz'da Konya merkezli Adana, Van, Hakkari ve Antalya'da düzenlenen ikinci operasyon kapsamında tutuklanan 13 şüpheli arasındaki polislerden M.B.Y. ile de Antalya'ya gittiği belirlenmişti. Operasyonlar kapsamında 4'ü polis 14 zanlı tutuklanmıştı.

HSK 2. Dairesi, 11 Mayıs'ta savcı Osman Yarbaş'ı görevden uzaklaştırmış, yürütülen inceleme ve soruşturma çerçevesinde HSK müfettişlerince Yarbaş'ın meslekten ihracı teklif edilmişti.

"KEYFİNİ Mİ BEKLEYECEĞİZ DESEYDİN"

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; ele geçirilen WhatsApp konuşmalarında, örgüt üyesinin savcının talimatıyla bir doktordan "takipsizlik kararı" karşılığında para istediği yer alırken, örgüt üyesi ile savcı arasında geçen diyalog şöyle:

Savcı: Sen ara doktoru. De ki geldin mi Adana'ya diye sert konuş.
Örgüt üyesi: Hafta içi gelemem diyor hafta sonu geleyim diyor.
Savcı: İzin alıp gel deseydin. Senin keyfini mi bekleyeceğiz deseydin.
Örgüt üyesi: O zaman geleyim dedi. Yalnız çok para istiyorsunuz diyor. 100 bine çok diyor. Daha 400 bile demedim.

Uyuşturucu baronu savcının mesajları ortaya çıktı. Uyuşturucu ticareti yapma ve örgüt kurma suçundan tutuklanan savcı: Bu kaşınmaya başladı gibi - Resim : 3 

Savcı: İster ver ister verme diye söyle. 400'ü söyleseydin ya.
Örgüt üyesi: Ne kadar süre verelim parayı toplaması için.
Savcı: Net ol. 400'ü de söyle. Gelmezse neler olabileceğini anlat. İhraç olacağını falan.
Örgüt üyesi: Anlattım. 400 imkânsız diyor.
Savcı: Bu kaşınmaya başladı gibi. Para lazım ya 100 bini alsak mı?
Örgüt üyesi: Konuştum abi param yok açılsın dava dedi.
Savcı: Açarız biz de.

Uyuşturucu baronu savcının mesajları ortaya çıktı. Uyuşturucu ticareti yapma ve örgüt kurma suçundan tutuklanan savcı: Bu kaşınmaya başladı gibi - Resim : 4

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin