Usta sanatçıdan Kanal İstanbul tepkisi: İsraftır..

Türkiye, tüm dünyada olduğu gibi coronavirüs salgınıyla baş etmeye çalışırken, Kanal İstanbul projesi için ihale yapıldı. Usta sanatçı, Kanal İstanbul projesi için tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
Usta sanatçıdan Kanal İstanbul tepkisi: İsraftır..

Yazar Sunay Akın, coronavirüs salgınıyla savaştığımız şu günlerde ihalesi yapılan ve bu yüzden yeniden gündeme gelen Kanal İstanbul projesine tepki gösterdi. Kanal İstanbul projesini israf ve müsriflik olarak değerlendiren Sunay Akın'ın konuyla ilgili görüşleri şöyle:

“Almanya'da bilim özgürdür, politikacıların oyunlarına alet edilmemiştir. Bu yüzden, bilimsel araştırma yapan kurumların, günümüzdeki salgın hastalığa yönelik bir çalışmayı sekiz yıl öncesinden öngördüğü ve başlattığı çıktı ortaya… Çünkü bilimin yolu ileri görüşlülüktür, toplumun geleceğini insan hayatını koruyacak şekilde planlamaktır…

‘HARİKA DOĞA PARÇASINI KATLETMEYELİM’

Geleceğini göremeyen ülkelerden biri olarak biz ise ne yazık ki, hastalığın yıkımlarına engel olacak yatırımlar ve halkımızı koruyacak projeler yerine ‘Kanal İstanbul’u gündeme alıyoruz!.. Nasıl olsa ölmememiz için çareyi bulduk: ‘Yakalanmamak!’.. Yapmayın efendiler, etmeyin, eylemeyin, bu güzel milletin geleceğine kıymayın… Bize şu dünyada en büyük lütuf olarak sunulmuş ‘vatan’ dediğimiz harika doğa parçasını artık katletmeyelim, kirletmeyelim, bozmayalım…

‘GÜCÜMÜZÜ BİLİME HARCAYALIM’

Bir kanalımız var zaten bizim; İstanbul Boğazı… Bu doğal kanalımız yeter bize, ötesi israftır, müsrifliktir… Hayatımız da bir tane ve ikincisi olmayacak!.. İnanın olmayacak ve kefenin de cebi yok!.. Maddi ve manevi gücümüzü insanlarımızı korkuyla eve kapatan hayati sorunumuzu çözmek için kullanalım; bilime, halk sağlığına harcayalım…”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin