Usta oyuncu Ümit Yesin son yolculuğuna uğurlandı!

Ümit Yesin, 65 yaşında hayatını kaybetti.

Google Haberlere Abone ol
Usta oyuncu Ümit Yesin son yolculuğuna uğurlandı!

Geçirdiği kalp krizi sonucu 65 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Ümit Yesin için Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde tören düzenlendi. Törene katılan oyuncuların açıklamaları yürek burktu.

Usta tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ümit Yesin, geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle 1 ay aydır tedavi gördüğü hastanede dün hayatını kaybetti. Oyuncu için Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde tören düzenlendi.

Rol arkadaşları ve sevenleri törene katıldıİstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde düzenlenen törene, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Oyuncu Sinan Bengier, Volkan Severcan, Dağhan Külegeç ve Tuncay Akça'nın yanı sıra rol arkadaşları, ailesi ve sevenleri katıldı.Her ortamda sevilen oyuncuyduŞehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Ümit Yesin'in erken vefat ettiğini belirterek, "65 yaşındaydı. Kalp ameliyatı olmuştu. Ahlaklı, dürüst, dik duran, girdiği her ortamda sevilen ve sayılan çok önemli bir kişilikti. Çok özleyeceğim onu geçekten çok özleyeceğim." dedi.

'Huzur içinde yatsınlar'Yılbaşından beri usta oyuncuların birer birer hayatını kaybettiğine dikkati çeken Uygur, "Mekanları cennet olsun, huzur içinde yatsınlar. Gülriz Sururi, Ayşen Gruda, Yalçın Menteş ve geçen hafta sevgili Demet Akbağ'ın eşi Zafer Çika, bugün de Ümit abimiz. Hepsinin mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.'Çok iyi insandı'Oyuncu Sinan Bengier ise Ümit Yesin'le çalışamadıklarını belirterek, "Her karşılaştığımızda sanki 40 yıllık dostmuş gibi konuşurduk. Allah rahmet eylesin. Çok iyi insandı. Bu piyasada arkasından çok şey söylenenler var ama Ümit'in arkasından hep iyi şeyler söylenirdi." değerlendirmesini yaptı.

'Nur içinde yatsın'Bengier, Ümit Yesin'le en son eşinin ölümünde karşılaştıklarını anlatarak, "Ne sahnede ne sette yolumuz kesişmedi ama iyi aktördü. İkimiz de Ankara kökenli tiyatrocuyuz, eşiyle çalışma fırsatım olmuştu. Nur içinde yatsın." diye konuştu.Ihlamurkuyu Mezarlığı'na defnedildiYesin'in cenazesi, öğle vakti Şakirin Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığında defnedildi.Usta oyuncu Ümit Yesin hayatını kaybetti!
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin