Usta oyuncu Ümit Yesin hayatını kaybetti!

Ümit Yesin 65 yaşında vefat etti.

Google Haberlere Abone ol
Usta oyuncu Ümit Yesin hayatını kaybetti!

Birçok dizi ve sinema filminde rol alan usta oyuncu Ümit Yesin, 65 yaşında hayatını kaybetti.Ümit Yesin'in hayatını kaybettiğini rol arkadaşı Mustafa Avkıran sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:"İnsan bir ay içinde iki baba birden kaybeder mi? Kaybedermiş... Çok sevdim seni be benim Ümit abim... Devrin daim olsun!"

Sevenleri yastaEn sonra Yeni Gelin dizisinde rol alan Ümit Yesin’in vefatı dostlarını yasa boğdu.  Acı haberi alan ünlü isimler, usta oyuncunun ardından duygularını şu sözlerle dile getirdi;Jessica May‪Senden öğrendiğim o kadar çok şey var ki… O kadar çok hikayen hatıra kaldı ki bende. Seni çok özleyeceğim pamuk dedem. Allah rahmet eylesin

Renan BilekGüzel insan, canım ağabeyim… Seni çok özleyeceğizOnur BaytanŞimdi kim bana kızacak, bağıracak? Yürüyen ... diyecek. Seni çok seviyorum ustam. Yattığın yerde çok huzurlu olÜmit Yesin kimdir?Ümit Yesin 65 yaşında hayatını kaybetti. Çeşitli dizi projelerinde yer alan Ümit Yesin, en sonra Yeni Gelin dizisinde Korkut Dede (Dede Korkut) rolünü canlandırmıştı. İşte, Ümit Yesin’in hayatına ilişkin bilgiler...Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ümit Yesin, 28 Ocak 1954 tarihinde dünyaya geldi. Tiyatrosu, Tiyatrokare gibi topluluklarda çalışan sanatçı, genellikle yardımcı rollere hayat verdi. Ümit Yesin’in asıl çıkışı ise Çiçek Taksi dizisi oldu. Ardından Cennet Mahallesi dizisinde Muharrem karakterine hayat veren Ümit Yesin vefatından kısa süre önce final yapan Yeni Gelin dizisinde de Dede Korkut karakterini canlandırmıştı.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin