Usta oyuncu hayatını kaybetti

Türk sinemasının usta oyuncularından Halil Kumova, film setinde aniden rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 64 yaşındaki oyuncunun ani ölümü yasa boğdu.

Google Haberlere Abone ol
Usta oyuncu hayatını kaybetti

Malatya’da çekimleri devam eden ‘Zalo’ isimli sinema filminin setinde aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Türk sinemasının usta oyuncularından Halil Kumova, hayatını kaybetti.

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kalbi duran oyuncu kurtarılamadı.

Halil Kumova kimdir?

23 Mart 1956’da Bursa’da doğan Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Halil Kumova, uzun süre Bursa Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli çalıştıktan sonra 2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Bu tarihten itibaren film ve dizilerde oynayan Kumova, şimdiye kadar 100’e yakın film ve dizide rol aldı.

Usta oyuncu Kumova son olarak Necati Aslan'ın senaristi ve yönetmeni olduğu 'Zalo' adlı sinema filminin de rol aldı. Çekimlerine Malatya’nın Yeşilyurt ve Arapgir ilçelerinde başlanılan sinema filminde başrollerini Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Belma Memati, Aslı Balcı, Ersel Sibil, Sanem Seyhan gibi ünlü isimler paylaşıyor. 1933'te dönemin Malatya Valisinin 3 kişi tarafından soyulmasını konu alan filmin çekimlerine ise Kumova’nın ölümü nedeniyle bir süre ara verildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin