Ünlülerin uyuşturucu davasında güldüren teşhis!

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca'nın da bulunduğu 9 tutuksuz sanıkla 12 tutuklu sanık ve avukatları katıldı.

Google Haberlere Abone ol
Ünlülerin uyuşturucu davasında güldüren teşhis!

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca’nın da bulunduğu 9 tutuksuz sanıkla 12 tutuklu sanık ve avukatları katıldı.  Daha önce firari sanık olan ancak celse arasında teslim olup mahkemede ifade verince serbest bırakılan sanıklar AyşeSelin Boronkay ile Mehmet Çakır da duruşmaya katıldı.

 

CEMAL HÜNAL’DAN GÜLDÜREN TEŞHİS  Duruşmada tanık olarak dinlenen ’Issız Adam’ filmiyle ünlenen oyuncu Cemal Hünal, "Bir zamanlar uyuşturucu kullandım ama düzenli uyuşturucu kullanıcısı değilim. Satanları şahıs olarak tanımam. Ben oturduğum yer olan Etiler’de uyuşturucuyu alıyordum. Uyuşturucu satın almaya giderken başıma kasket takıyordum. Ünlü olduğum için kişilerle göz teması yapmıyordum"  dedi. Tutuklu sanıkları teşhis edemediğini söyleyen Hünal, aralarında ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve gizem karaca’nın da bulunduğu tutuksuz sanıkları ise sadece televizyondan tanıdığını belirtti. Bu sözler üzerine salonda gülüşmeler yaşandı.

 

6 SANIĞA TAHLİYE Mahkeme sanık avukatlarının taleplerinin alınmasının ardından ara kararını açıkladı. Mahkeme tutuklu sanıklar Emrah Akman, Erol Tutsak, Necati Fidan, Neşet ve Kadir Çalıkoparan ile Feruz Tuncel’in  tahliyelerine karar verdi. Diğer 6 sanığın ise tutukluluk halinin devamına hükmedildi.DOSYA SAVCIDA  Mahkeme heyeti, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dava dosyasının duruşma savcısı Ali Kaya’ya gönderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi. (DHA)


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin