Ünlü futbol yıldızı WeChat'in reklam yüzü oldu

Futbol dünyasının ünlü ismi önde gelen mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat’in yeni reklam kampanyasında...

Google Haberlere Abone ol
Ünlü futbol yıldızı WeChat'in reklam yüzü oldu

Futbol dünyasının ünlü ismi Lionel Messi, önde gelen mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat’in reklam yüzü oldu. 70 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan, “We Share. We Love. WeChat” sloganıyla dünyanın en çok indirilen mobil uygulamalarından biri olan WeChat, Temmuz ayında futbol süperstarı Lionel Messi’nin oynadığı yeni bir global reklam kampanyası başlattı.Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Asya ve Güney Amerika kıtalarındaki diğer birçok ülkede de aynı anda hayata geçecek reklam kampanyasında Messi, yazılı ileti yaratma, resim paylaşma, canlı olarak sesli ve görüntülü sohbet etme özelliklerini tek bir uygulamada ve ücretsiz olarak kullanma fırsatı sağlayan WeChat deneyimiyle ekrana çıkıyor.WeChat’in en son sloganı “We Share. We Love. WeChat”in yer aldığı reklamda, Messi’nin dostları ve ailesiyle WeChat üzerinden nasıl temasa geçtiği işleniyor. Kampanya kapsamında hayranları Messi’nin videoları, sesli mesajları ve fotoğraflarının yer alacağı WeChat ID: MessiOfficial resmi WeChat hesabını da takip edebilecekler.  Messi, böylece WeChat deneyimini hayranları ve takipçileri ile paylaşan müzisyen, sanatçı, moda ikonu ve VIP’lerden oluşan göz alıcı gruptaki yerini de almış oldu.

70 milyon kişi kullanıyorWeChat uygulamasının sahibi Tencent şirketinin Uluslararası İş Grubu Başkan Yardımcısı Poshu Yeung, “Bu kadar kısa bir süre içinde 70 milyon kayıtlı kullanıcı eşiğine ulaşmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını dinliyor ve ses, video, resimleri ile önemli anlarını paylaşmak suretiyle daima sevdikleri ile bağlantıda kalmasını sağlayan bir uygulama sunuyoruz” dedi.Lionel Messi ile yapılan kampanya hakkında da konuşan Yeung sözlerini şöyle sürdürdü: “Lionel gerek bir futbol süperstarı gerekse WeChat kullanıcısı olarak WeChat hakkında bilinç oluşturmak ve WeChat’in faydalarını iletmemize yardımcı olmak için ideal bir isim. WeChat’i en çok sevdikleri insanlar ile daha yakın bir temas içinde olmaya değer verenlere ulaştırmak üzere Lionel ile birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Reklam kampanyasınyla birlikte bugün 70 milyonluk kayıtlı kullanıcı sayısını geçtiğini duyuran dünyanın önde gelen mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat böylece küresel popülaritesini de gözler önüne sermiş  oldu. İnsanları yenilikçi bir şekilde  birbirine bağlayan WeChat aralarında Hindistan, Malezya, Meksika ve Filipinler’in de bulunduğu birçok ülkede en çok indirilen sosyal uygulama olma özelliğini sürdürdü.Messi’nin WeChat deneyimi hakkında daha detaylı bilgi için, www.wechat.com/messiadresini ziyaret edebilirsiniz.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin