Ünlü araştırmacı ittifak adayını öğrendi mi? 'Seçmen gönül rahatlığıyla oy verecek!'

Kamuoyu araştırmacısı Dr. İbrahim Uslu, 2023 genel seçimleri hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Muhalefetin adayı ile ilgili "seçmen gönül rahatlığıyla oy verecek" dedi.

Google Haberlere Abone ol
Ünlü araştırmacı ittifak adayını öğrendi mi? 'Seçmen gönül rahatlığıyla oy verecek!'

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre eski ANAR Araştırma genel müdürü, siyaset danışmanı ve araştırmacı Dr. İbrahim Uslu, 2023’te yapılması planlanan seçimlerin “Erdoğan gitsin mi kalsın mı?” seçimi olacağını söyledi.

Son kamuoyu araştırmalarına göre AKP’nin 2002 yılında aldığı oy oranına gerilediğini, Cumhur İttifakı’ndaki asıl oy kayıplarının MHP değil AKP’den kaynaklandığını ifade eden Dr. Uslu, süreci BirGün’e değerlendirdi.

Uslu, Millet İttifakı'nın herkes tarafından merakla beklenen adayı ile ilgili de açıklama yaptı. Uslu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Aday kim olursa olsun oy verme eğiliminde bir değişiklik beklemiyorum. Kimin geleceğinden çok kimin gideceğinin önemli olduğu bir seçim olacak. Erdoğan dönemi bitsin isteyenler muhalefet adayı her kimse ona oy verecekler. Muhalefet, sonuçta uzlaşı ile aday çıkaracağı için marjinal bir isim çıkarmayacaktır. Seçmen de çok mutlu olmasa bile gönül rahatlığı ile oyunu verecektir.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin