Ulusal Kanal'ın Digitürk'e giriş parası örtülü ödenekten mi verildi?

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, Doğu Perinçek'in Vatan Partisi’ne yakın Ulusal Kanal’ın Digitürk’te yayına başlamak için parayı nereden bulduğunun merak konusu olduğunu yazdı. Çölaşan, Digitürk’e verilmesi gereken 500 bin doların Ulusal Kanal'a örtülü ödenekten verildiğine dair iddiaların olduğuna da değindi.

Google Haberlere Abone ol
Ulusal Kanal'ın Digitürk'e giriş parası örtülü ödenekten mi verildi?

AK Parti'ye hemen her konuda koşulsuz destek veren Vatan Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Ulusal Kanal, Digitürk üzerinden yayın yapmaya başladı.

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, "Sevgili okurlarım, 1 Mart itibarıyla Türkiye'de ilginç bir gelişme oldu. Sanırım pek kimse bu olayı önemsemedi, ya da üzerinde durmaya değer bulmadı," diyerek konuya köşe yazısında değindi.

"Vatan Partisi ilginç bir yapı. Aslında Türk siyasetinde hiçbir ağırlığı ve önemi yok. Rağbet gören bir siyasi yapıya sahip değil. Seçimlere giriyor ama binde bir'lerle ölçülen sembolik bir oy oranından yukarı çıkması mümkün olmuyor. Oysa biz geçmiş yıllarda bu partiyi (küçük bile olsa) solcu olarak bilirdik… Hatta bazıları “Komünist” bilir ve çok kızardı! Çin'e yakın, Çin'in adeta Türkiye temsilcisi ve sözcüsü olarak görev yapan bir parti!" ifadelerini kullanan Çölaşan şöyle devam etti:

"Ve AKP-MHP ortaklığının en büyük yandaşı, destekçisi oldu. Kendi çapında, aynen MHP gibi, muhalefete karşı muhalefet sergilemeye koyuldu. Özellikle de CHP, İYİ Parti ve HDP'ye… Partinin iki yayın organı var. Gazete olarak Aydınlık. Televizyon kanalı olarak Ulusal Kanal. Aydınlık'ın günlük satış rakamı sadece 1.800 dolaylarında. Ulusal Kanal derseniz, medya piyasasında herhangi bir ağırlığı yok. Vatan Partisi parası olmayan, çalışanlarına ödeme yapmakta bile zorlanan bir parti…"

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin