Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu talimat verdi. İsrail-Filistin çatışmasını aktaran Türk gazetecilere ücretsiz iletişim imkanı

 İsrail-Filistin çatışmasını dünyaya aktaran Türk gazetecilere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun talimatıyla, ücretsiz iletişim imkanı tanındı. Ardından Türk Telekom ve Turkcell bölgedeki gazetecilere ücretsiz iletişim hakkı tanındığını duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu talimat verdi. İsrail-Filistin çatışmasını aktaran Türk gazetecilere ücretsiz iletişim imkanı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından edinilen bilgiye göre, söz konusu bölgedeki çatışmayı dünyaya aktaran Türk gazetecilerin, internet ve iletişim konusunda yaşanan kesintileri, internet kullanımı ve ücret konusunda yaşadıkları sıkıntıları sosyal medya üzerinden paylaşmaları üzerine Bakan Abdulkadir Uraloğlu, konuya ilişkin talimat verdi.

Bakan Abdulkadir Uraloğlu'nun talimatıyla, İsrail-Filistin çatışmasını dünyaya aktaran Türk gazetecilerin, kullandıkları cep telefonları için ücretsiz iletişim kullanım desteği sağlandı.

Açıklamalar geldi

Türk Telekom İsrail-Filistin çatışmasını dünyaya aktaran Türk gazetecilere ücretsiz iletişim hakkı tanındığını duyurdu.

Konuya ilişkin yapılan Türk Telekom açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Gazze'de yaşanan insanlık dramı nedeniyle büyük üzüntü duyuyoruz. Bölgede bulunan müşterilerimizin iletişim kurabilmelerine destek olmak için ücretsiz dakika, SMS ve internet tanımlıyor, ayrıca Filistin'de görev yapan tüm Türk basın mensuplarımıza ücretsiz ve sınırsız uluslararası dolaşım hakkı sağlıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz."

Turkcell'den yapılan açıklamada da şunlar kaydedildi:

"Gazze'nin büyük acısını derinden paylaşıyoruz. Bölgedeki müşterilerimizin iletişimlerine destek olmak için ücretsiz dakika, SMS ve internet tanımlıyor; Filistin'de görev yapan tüm basın mensuplarımıza ücretsiz ve sınırsız uluslararası iletişim hakkı sağlıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin