Ukrayna duyurdu: Rusya'nın Kiev saldırısında 3 kişi öldü, 11 kişi yaralandı. 17 yaşındaki genç de...

Rus ordusunun Ukrayna'nın başkenti Kiev'e düzenlediği füze saldırıları sonucunda 3 kişinin öldüğü, 11 kişinin yaralandığı bildirildi. Yaşamını yitirenlerden biri 17 yaşındaydı.

Google Haberlere Abone ol
Ukrayna duyurdu: Rusya'nın Kiev saldırısında 3 kişi öldü, 11 kişi yaralandı. 17 yaşındaki genç de...

Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, yaptığı açıklamada, Rus ordusunun başkent Kiev'e 31 seyir füzesi fırlattığını, Ukrayna hava savunma sistemi tarafından füzelerin 21'inin vurularak düşürüldüğünü belirtti.

Kliçko, saldırılarda aralarında 17 yaşında bir kızın da bulunduğu 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 11 kişinin ise yaralandığını ifade ederken, saldırılar sonucunda Kiev'in birçok semtinde su ve elektriklerin kesildiğini, kurtarma ekiplerinin olay yerinde çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

ELEKTRİK VE SU KESİNTİLERİ YAŞANIYOR

Ukrayna enerji şirketi Ukrenergo'dan yapılan açıklamada da Rus ordusunun düzenlediği roketli saldırılar sonucunda ülke genelinde su ve elektrik kesintilerinin meydana geldiği bildirildi.

Açıklamada, füze saldırıları nedeniyle Kiev, Lviv, Çernihiv, Kirovograd, Odessa, Dnipropetrovsk ve Harkiv'de elektrik ve su kesintileri olduğu kaydedildi.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin