UKOME'den geçti: Toplu taşımaya zam. Tramvaya yüzde 30 otobüse yüzde 23... 1 Mart uyarısı yapıldı

Kocaeli'de UKOME toplantısında şehir içi otobüs ücretlerine yüzde 23'lük zam yapıldı. Bir biletin fiyatı 8 liraya yükseldi. Tramvay ücretlerine ise yüzde 30 zam geldi. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve 60 yaş üstü vatandaşların ulaşım giderlerini azalmak için 1 Mart’tan itibaren aylık abonman kartı kullanılmaya başlanması planlanıyor.

Google Haberlere Abone ol
UKOME'den geçti: Toplu taşımaya zam. Tramvaya yüzde 30 otobüse yüzde 23... 1 Mart uyarısı yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı, Genel Sekreter Balamir Gündoğdu başkanlığında toplandı.

UKOME'de alınan kararla birlikte toplu taşımaya yüzde 23 oranında zam yapıldı. Otobüslerde 6 lira 50 kuruş olan tam biniş 8 lira oldu. Tramvay ücretlerine de yüzde 30 oranında zam yapılarak, tam biniş 5 liradan 6,5 liraya çıktı. İndirimli biniş ise yüzde 12 zam ile 3 lira 80 kuruştan 4 lira 25 kuruşa çıktı. Deniz ulaşımında da yüzde 23 zam ile tam biniş 7 lira 75 kuruştan 9 lira 50 kuruşa, indirimli biniş ise yüzde 9 zam ile 5 lira 75 kuruştan 6 lira 25 kuruşa çıkartıldı.

1 MART'TAN İTİBAREN ABONMAN KARTI KULLANILMAYA BAŞLANACAK

Toplantıda, abonman kart uygulamasının başlatılacağı da açıklandı. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve 60 yaş üstü vatandaşların ulaşım giderlerini azalmak için 1 Mart’tan itibaren aylık abonman kartı kullanılmaya başlanması planlanıyor. Abonman kartları öğrenci, öğretmen ve 60 yaş üstü vatandaşlar kullanabilecek. Mevcut indirimli kartlar gibi TL bakiye yüklemesi yapılabilecek ve belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, tramvay, deniz ulaşım araçlarında geçerli olacak.

ÜCRETSİZ DEĞİŞTİRİLECEK

Öğrenci, öğretmen ve 60 yaş üzerindeki vatandaşlar mevcut kartlarını ücretsiz olarak İzmit, Gebze, Gölcük seyahat kartı ofislerinden değiştirebilecek.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin