Uğur Dündar: Beni öldürmek istiyorlar!

Usta gazeteci Uğur Dündar, zamanında kendisini susurluk çetesinin öldürmek istediğini ifade etti ve 'beni öldürmek isteyen polis sırada' diyerek şaşkına çevirdi.

Google Haberlere Abone ol
Uğur Dündar: Beni öldürmek istiyorlar!

Usta gazeteci Uğur Dündar, imza gününde söyledikleriyle dikkatleri üzerine çekti.

Uğur Dündar, zamanında çetelerin kendisini öldürmek istediğini belirtti. Susurluk çetesi tarafından öldürülmek istendiğini kaydeden Dündar şunları söyledi:

"Öldürülmem için Susurluk çetesine beni havale etmiş. Onlar da kendi aralarında öldürelim mi öldürmeyelim mi falan diye düşünürlerken birisi bana ihbar etti. Dedi ki Uğur bey sizi götürecekler. Biz sizi seviyoruz, o da bir polis. Haber verelim kendinizi koruyun dedi ben de ne yapayım başvurdum resmi makamlara. Bana koruma polisi verildi. Bir tane vardı ilaveten. Neyse o dönem geçti. Daha sonra Nedim Şener cezaevine girmeden önce ben o çeteyi mahkum ettirmek için çok uğraştım. Sonuçta mahkum da oldular. Nihayetten o çete mensuplarından birisi yatıp çıktıktan sonra geldi canlı yayında dedi ki, sizi öldürmemi istendi. Ama o Abdullah Çatlı’nın adını verdi. Başkaları başkalarının isimlerini verdi. Dediler ki bu adam yurt sever bir adam. Bizim bununla ne gibi alıp veremediğimiz olabilir ki. Öldürmeyelim deyip vaz geçtik dediler."

Dürüst gazeteciyseniz öldürmek isteyenler bile saygı duyuyor

Öldürülmekten korkmadığını "Eğer siz dürüst gazeteciyseniz sizi öldürmek isteyenler bile size saygı duyuyor" sözleriyle ifade eden Dündar, ayrıca şunları söyledi:

"Bugün sırada iki kişi bekliyor. Birisi beni o dönemde koruyan polis emekli olmuş, diğeri o çeteden birisi yazar. Arka arkaya sırada duruyorlar. Ama ikisi birbirinden habersiz.
Ne enteresan de mi? Romanlarda olabilecek bir şey."

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin