Uğur Ateş’ten esrarengiz Tarsus kazısının şifresini çözen roman: Kuantum Mektupları

Polisiye tutkunları için geçtiğimiz aylarda raflarda yerini alan Uğur Ateş’in ilk romanı “Kuantum Mektupları” beğenilerek okunmaya devam ediyor. Yazar Uğur Ateş, esrarengiz Tarsus kazısızındaki gerçekleri ortaya koyan ilk romanı ile okuyucuyu her bölümünde şaşırtacak ve düşündürecek mistik bir yolculuğa çıkarıyor.

Google Haberlere Abone ol
Uğur Ateş’ten esrarengiz Tarsus kazısının şifresini çözen roman: Kuantum Mektupları

Türkiye’de doğan fakat küçük yaşta ailesiyle birlikte Amerika’ya yerleşen New York Barosu avukatı Sara Stern’in macera dolu hikâyesini anlatan roman yayınladığı günden bu yana sosyal medyada okuyucular tarafından çokça paylaşılan kahramanımız, bir gece Türkiye Yahudi liderliğinden hiç beklemediği bir telefon alır. Yahudi ve Hristiyan vakıflarına karşı Türkiye'de açılmış davalarla ilgili ondan yardım isteniyordur. Bir hukuk mücadelesine gireceğini düşünen Sara, kendini bilim, iş dünyası ve dini cemaatler arasında geçen baş döndürücü ve ölümcül bir macerada bulur. Bu davaların arkasında kimlerin olduğunu ortaya çıkarmak için zorlu bir mücadeleye girer, fakat hikâyesi hiç beklemediği bir şekilde gelişecektir. İnsanoğlunun kendi doğası ile ilgili ezelden beri aradığı soruların cevabı, yani “gerçek”, sürprizlerle ve bulmacalarla dolu olan bu maceranın içinde, bilim ile dinin kesiştiği yerde onu beklemektedir.

Uğur Ateş kimdir?

1984 yılında doğan Uğur Ateş, ilkokulu Antakya'da, ortaokul ve liseyi Adana'da okudu. Başarı Bursu ile kabul edildiği Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini de başarı bursu ile kabul edildiği Brüksel Üniversitesi'nde (VUB), Uluslararası Hve Avrupa Hukuku alanında Onur Derecesi ile tamamladı. Şirketler ve uluslararası ticaret hukuku uzmanı olan Ateş, kariyeri boyunca uluslararası hizmet veren hukuk bürolarında ve çok uluslu şirketlerde görev yaptı. Uluslararası Legal500 kurumu tarafından “Türkiye'deki En Elit 100 Şirket Avukatı” arasında gösterildi. 2019 yılında yayımlanan ilk romanı Kuantum Mektupları kendine özgü tarzı ile okuyucuları tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin