Uçağı dolmuş yapıp mahsur kalanları kurtaracak

Acun Ilıcalı, Dominik'te 100'den fazla Türk vatandaşının mahsur kaldığını ve onları Türkiye'ye yollamak için özel uçağını dolmuş olarak kullanacağını söyledi...

Google Haberlere Abone ol
Uçağı dolmuş yapıp mahsur kalanları kurtaracak

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunguğu Tarafsız Bölge programına bağlanan Acun Ilıcalı, Dominik'te 100'den fazla Türk vatandaşının mahsur kaldığını ve onları Türkiye'ye yollamak için özel uçağını dolmuş olarak kullanacağını söyledi.

Survivor 2020 çekimleri için Dominik'te bulunan Acun Ilıcalı, Dışişleri Bakanlığı ile görüşme halinde olduğunu ve çalışmaya geldikleri adada mahsur kalan 100'den fazla Türk vatandaşı için özel uçağını dolmuş yapacağını anlattı.

Acun Ilıcalı, Tarafsız Bölge'de şu açıklamaları yaptı:

"Dominik çok fazla korona olacak bir ülke değil. Burası dünyanın en büyük turizm merkezlerinden biri. Burada haftada 150 uçaktan fazla Avrupa'ya uçuş oluyor. O turistler vasıtasıyla buraya Koronavirüs ulaştı. Bizim şanslı olduğumuz yer bizim olduğumuz tarafta yok ama çok yoğun önlemler burada da var. Marketlerde herkes maskeli. Sokağa çıkanlar maskeli. Biz şu durumdayız. Ben haftada 2 kere bulunduğum yeri terk ediyorum. Ben ülkemizle gurur duyuyorum. Tedbirlere yoğun bir şekilde uyum sağlanıyor. Burada geçenlerde seçimlerden sonra bir anda 13-14 bin kişi sokaklara çıkıp kutlama yaptı. Bu da hükümeti endişelendirdi. Bizim milletimizin bu konudaki disiplinini hayranlıkla izliyorum."

"Uçağı dolmuş yapacağım, herkesi ulaştıracağım"

"Buradaki en büyük sorun vatandaşlarımız buralarda kaldı. Karayipler'de çalışan arkadaşlarımız var oralarda mahsur kaldılar. Çeşitli adalarda 100'den fazla vatandaşımız var. Dışişleri Bakanlığı'mız ile organize olduk. Onlar benden bu konuda öncülük yapmamı rica ettiler. Bu konudaki güvenlerinden dolayı teşekkür ediyorum. THY buraya bir uçak getirecek vatandaşlarımızı almak için. Ülkemizin bu konudaki başarısı tartışılmaz. Sağlık Bakanımıza da buradan teşekkür ediyorum. ABD'nin başındaki insanın yaptığı açıklama 2 gündür alay konusu. Burada güven sarsıldı. Bizde halkımız önemli destek verdi. Burada siyaseti unutacağı işin bir tarafından tutacağız. Bakanımız canla başla çırpınıyor. Benim de elimden bir şey geliyorsa yapacağım. Ben gerekirse uçağı dolmuş yapacağım herkesi ulaştıracağım. Tek ihtiyacımız olan dayanışma ve motivasyon. Güzel günlerin müjdesini Cumhurbaşkanımız bugün verdi."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin