Twitter'da Can Dündar meydan savaşı!

Can Dündar'ın işine yönetim tarafından son verilmesinin ardından medya ve iktidar tartışmaları yeniden hız kazandı. Olayı Twitter'da yorumlayan gazeteciler arasında sert polemikler yaşanıyor.

Google Haberlere Abone ol
Twitter'da Can Dündar meydan savaşı!

Demirören Grubu'nun Milliyet yazarı Can Dündar'ın işine yönetim tarafından son verilmesini Twitter'da yorumlayan gazeteciler arasında sert polemikler yaşanıyor. ESKİ TARAF YAZARLARI CAN DÜNDAR'I SUÇLAYINCA ÇARŞI KARIŞTI Yıldıray Oğur, Melik Altınok, Kurtuluş Tayiz, Fuat Uğur'un Can Dündar'ı eleştiren ve ortada demokrat bir kalem olmadığını savunan tweetlerine karşın Nazlı Ilıcak, Koray Çalışkan, Amberin Zaman ve Emre Uslu ise Dündar'ın gönderilmesini basın özgürlüğü üzerinden eleştirdiler. ILICAK VE OĞUR ARASINDA GENÇ SİVİLLER POLEMİĞİYıldıray Oğur, Can Dündar'ın eski yazılarını ve bazı demeçlerini paylaşarak eski Milliyet yazarının kovulmasını savununca alevlenen tartışmaya çok sayıda gazeteci katıldı. "Büyük Holding medyalarında 10 bin TL maaşla solculuk, direnişçilik oynama rüyasının sonuna geldik. Esas gazetecilik şimdi başlasın!" diyerek Dündar'ı hedef alan Oğur'a Nazlı Ilıcak'tan itiraz geldi.İşte Nazlı Ilıcak ile Yıldıray Oğur arasındaki polemik:Yıldıray Oğur: Derya Sazak ve Can Dündar için Milliyet yazarları mızmızlanmak yerine istifa edebiliyor mu? Zor mu geliyor? Taraf'ta 25 yazar yaptı, mümkün!Nazlı Ilıcak: Taraftaki gelişmeyle Milliyet arasında paralellik çabası mevcut vahim durumu perdeleme gayreti gibi. Genç sivile yakışmıyorYıldıray Oğur: nazlı hanım siz bi demokrata yakışmayan o kadar çok şey yaptınız ki bi süredir, niyet okumanıza şaşırmadımNazlı Ilıcak: Ne yaptım?Gezide arka planda Faiz lobisi/Zello çetesi olduğuna inanmadım Polisin orantısız gücüne karşı çıktım Gezi=darbe demedimÖzgür basın derken??? Can Dündar'ın da işine son verildi.Siz gibi düşünmeyen, davranmayan çok insan var. Böyle bitmez. Ve bu böyle gitmez.ÜNLÜLER TEPKİLİ!Sermiyan Midyat: Özgür basın derken??? Can Dündar'ın da işine son verildi.Siz gibi düşünmeyen, davranmayan çok insan var.Armağan Çağlayan: Bütün gazeteci arkadaşlar Fikret Bila Can Dündar'ın kalması koşulu ile Genel Yayın Yönetmenliğini kabul etmiştir demişlerdi. Herkes yanıldı.Onur Akay: Can Dündar yazılarına başlamalı. Milliyet okurları, birilerinin beğenisine göre mi gazeteye para verecek?İzzet Çapa: Ahmet Altan, Can Dündar için "Gezi(nti)ye çıkarıldı" yazmış.

MİLLİYET'TEN DE Mİ İSTİFA EDELİM?

Taraf yazarı Emre Uslu ile de sert bir polemik yaşayan Yıldıray Oğur, Uslu'yu Taraf'taki deprem sürecinde aldığı tutum üzerinden eleştirdi. Can DündaR'ın kovUlmasını basın ve ifade özgürlüğü açısından eleştiren Emre Uslu "Diyelim Taraf ve Milliyet'te olan da PATRON mudahalesi. O halde TARAF'taki PATRON mudahalesine itiraz eden YAZARLAR Milliyet'e neden suskun?"diye sorunca itiraz eden Yıldıray Oğur "Milliyet'ten de mi istifa edelim? Esas soru sen neden Taraf'ta olana suskun kaldın?" diye yanıt verdi.Uslu'nun "milliyetteki patron mudahelesine  bir twitlik tepki luks mu geldi? hadi milliyet icin bi twitlik cesaret görelim sizi. Korkmayın YAkdogan kızıp sizi de attırmaz..." demesi üzerine söze giren Oğur "can dündarın işten atılmasını kınıyorum. Oldu mu? Şimdi sen de Taraf'tan istifa et" dedi.RADİKAL VE AKŞAM YAZARI DA KAPIŞTITwitter'daki bir diğer Can Dündar polemiği ise Akşam yazarı Kurtuluş Tayiz ile Radikal yazarı Koray Çalışkan arasında yaşandı. Tayiz'in "Dündar "İmralı pazarlığını deşifre ettik" derken, amacının bu süreci sabote etmek olduğunu da itiraf etmiş" sözlerine itiraz eden Çalışkan"Bir meslektasin gorusleri yuzunden isini kaybederken senin yaptigina bak. Tarihciler yaziyor otoriterligin eski safagini." dedi. Tayiz'in yanıtı ise ":) Çok komik Koray. Başkasına anlat bunları. Giderken merak edilen konuya açıklık getirmiş. Aydınlandık, onu daha iyi tanıdık" oldu.FUAT UĞUR HEM ZAMAN HEM ILICAK'LA TARTIŞTIFuat Uğur'un Amberin Zaman ve Nazlı Ilıcak ile birbirine girdiği bir diğer polemikte ise Taraf'taki istifalar ile Milliyet'teki deprem kıyaslandı. Amberin Zaman'ı istifacıların yerine Taraf'a transfer olmakla suçlayan Uğur, "Ben Taraf'ta kimsenin yerine geçmedim.Eski yerime döndüm.Çarpıtmayın" yanıtını aldı.
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin