TUS ve 2023-STS Tıp Doktorluğu sonuçları açıklandı. İşte ÖSYM TUS 2. Dönem ve 2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem sonuçları sorgulama ekranı ve cevap anahtarı

ÖSYM TUS 2. Dönem ve 2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sorgulamalar ÖSYM üzerinden gerçekleştirilecek. İşte ÖSYM TUS 2. Dönem ve 2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem sonuçları sorgulama ekranı.

Google Haberlere Abone ol
TUS ve 2023-STS Tıp Doktorluğu sonuçları açıklandı. İşte ÖSYM TUS 2. Dönem ve 2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem sonuçları sorgulama ekranı ve cevap anahtarı

ÖSYM'den TUS sınav sonuçlarını bekleyen adaylara açıklama geldi.

ÖSYM sosyal medya üzerinden 2023-TUS 2. Dönem ve 2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Öğrenciler sınav sonuçlarını 19 Ekim 2023 saat 10.00 itibarıyla ÖSYM'nin AİS sitesinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulayabilir.

ÖSYM TUS SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI

ÖSYM'DEN TUS SINAV SONUÇ AÇIKLAMASI

ÖSYM tarafından yapılan açıklama metninde, "24 Eylül 2023 tarihinde uygulanan 2023 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2023-TUS 2. Dönem) ile 2023 Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’na (2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Temel Tıp Bilimleri Testi Temel Soru Kitapçığı’nda yer alan 24 numaralı sorunun "C" olarak girilmiş cevabının "D" olarak düzeltilmesine; Temel Tıp Bilimleri Testi Temel Soru Kitapçığı’nda yer alan55  ve 100 numaralı soruların iptal edilmesine karar verilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

CEVAP KAĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI

24 Eylül'de yapılan 2023-TUS 2. Dönem ve 2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem sınavında adayların cevap kağıtlarının görüntüleri 19 Ekim saat 10.15 itibarıyla 10 gün süreyle erişime açıldı.

ÖSYM tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Ayrıca adaylar; aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir." denildi.

ÖSYM ADAY KAĞITLARI VE CEVAPLARI SORGULAMA EKRANI

 

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Etiketler TUS ÖSYM sınav sonuç
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin