Türkiye’de yayından kalktı Rusya’da büyük ilgi gördü

'Kalbimin Sultanı' Türkiye’de yayından kalktı ama Rusya’da büyük yankı yarattı.

Google Haberlere Abone ol
Türkiye’de yayından kalktı Rusya’da büyük ilgi gördü

Sultan Mahmut ile Anna’nın aşkını konu alan 'Kalbimin Sultanı' dizisi Türkiye’de yayından kalktı ama Rusya’da büyük yankı yarattı. Dizi, Rus televizyon kanalının reytingini artırdı.Başrollerini Ali Ersan Duru ile Aleksandra Nikiforova’nın paylaştığı Türk-Rus ortak yapımı 'Kalbimin Sultanı', Star TV’de beklenen reytingleri alamayınca yayından kaldırılmıştı. Ama sürpriz bir gelişme oldu, dizi 8 Ocak’ta Rusya’nın en büyük kanalı olan 'Channel 1'de yayına girdi. Üstelik gününün en çok izlenen dizisi olarak 1 numaraya oturdu. Detayları, Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu yazdı.Cengiz SEMERCİOĞLU / HÜRRİYETBizde izlenmedi Rusya’yı fethettiHatırlamakta bile zorlanabilirsiniz “Kalbimin Sultanı”, haziran ayında bir yaz dizisi olarak Star ekranındaki yerini almıştı.Ne yazık ki 5-6 bölüm yayınlandı ve yeterli izlenme oranına ulaşmadığı için yayından kaldırıldı.

Güzel Rus oyuncu Aleksandra Nikiforova ve Ali Ersan Duru’nun başrollerinde oynadığı, büyük bütçesine rağmen ekranda tutunamadı.İşin güzel tarafı Türk-Rus ortak yapımıydı bu dizi ve Rusya’da da gösterilecekti...

Sevindirici haber Rusya’dan geldi. Bizde izlenmeyen “Kalbimin Sultanı”, Rusya’nın en büyük özel kanalı olan “Channel 1” kanalında 8 Ocak Salı akşamı 21.20’de yayınlandı ve günün en çok izlenen dizisi olarak 1 numaraya yerleşti.

Dizi kanalın prime time izlenme paylarını yaklaşık yüzde 30 oranında yükseltmiş.

Bu durumdan son derece memnun olan kanalın yetkilileri, “Biz Kalbimin Sultanı’nı başından beri çok kaliteli ve özgün bir proje olarak gördük ve çok inandık. Bu nedenle en kıymetli günün, en kıymetli saatine koyduk” diyorlar ve dizinin Türkiye’de yaşadığı başarısızlığa bir anlam veremediklerini söylüyorlar.

Bu arada hatırlatayım bugüne kadar Rusya’da yayınlanan bütün Türk dizileri tematik kanallarda ekrana geliyordu.

Muhteşem Yüzyıl bile tematik bir kadın kanal olan Damaşnıy TV’de yayınlanmıştı...

“Kalbimin Sultanı” iki uluslu bir öyküye dayanması ve Türk-Rus ortak yapımı olması nedeniyle Rusya’nın büyük kanallarından birinde ve prime time saatinde kendine yer bulabildi...

Türk dizi sektörü açısından güzel bir gelişme bu...

Ortak projelerin önünü açabilir, Rus pazarında Türk dizilerine büyük kanal dönemini başlatabilir...

Bu arada belki de “Kalbimin Sultanı”na yeniden Türk kanallarında bir şans doğar...Yazının devamını okumak için TIKLAYIN


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin